9. sınıfta hangi derse ağırlık verilmeli?

AliYalcin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben liseye yeni geçtim. Hocalar geldi kendini tanıttı ve sınavların çok zor olacağından sınıfı geçtiğimiz için şükredecemizden bahsetti, ortaokulda başarılı birisiyim 95 altı ortalama hiç getirmedim. Sayısalım (özellikle matematik) iyidir, sözelim de 85 üstüydü, hocalar böyle deyince konulara baktım kendim, okudum biraz, çok da zor gelmedi bana fakat yine de sınavlardan korktuğum için soruyorum: Sizce 9. sınıfta hangi derse çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben liseye yeni geçtim. Hocalar geldi kendini tanıttı ve sınavların çok zor olacağından sınıfı geçtiğimiz için şükredecemizden bahsetti, ortaokulda başarılı birisiyim 95 altı ortalama hiç getirmedim. Sayısalım (özellikle matematik) iyidir, sözelim de 85 üstüydü, hocalar böyle deyince konulara baktım kendim, okudum biraz, çok da zor gelmedi bana fakat yine de sınavlardan korktuğum için soruyorum: Sizce 9. sınıfta hangi derse çalışmalıyım?

Öğretmenlerin sizi neden korkutmaya çalıştığını çözemedim. Verdikleri öğütle insanları soğutuyolar :).Her neyse tavsiyem matematik ve edebiyat üstüne yoğunlaşman tabii diğer dersleri de bırakmaman gerek.

Korkunç üçlüye çalış. BKF üçlüsünden kork. Titre. Onları çözdükten sonra halledersin.

Eğer meslekteysen önemli kültür derslerinden farklı olarak meslek derslerine de önem ver. Çünkü onlar matematik ve edebiyatın kredisine eşit, yani bizde öyleydi :).

Yeni konular

Geri
Yukarı