9. sınıfta notları yükseltmek için tavsiyeler

pelkass

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlarım merhaba. Sosyal bilimler lisesi öğrenciyim. Bu sene daha yeni 9. sinifa geçtim. İlk yazılarımız bitti. Sonuçlar felaket derecede kötü. Matematikten 50, fizikten 70, biyolojiden 74, coğrafyadan 61 gibi düşük notlar aldım. Bazılarında dikkat hatam var ama bazılarında hiçbir bahanem yok. Eşit ağırlıkta ilk 10 bin sıralama isteyen bir öğrenci olarak ilk yazılı notlarımı hiç beğenmedim. Tabii hazirlik sınıfında 7/24 yatmış bir öğrenci olarak 9 çok ağır gelmiş olabilir ama bana kalırsa gerçekten lisenin en zor yıllarından biri. Özellikle fizik ve coğrafya dersleri beni dönem başından bu yana çok zorladı. Ekim başı deneme olduk, 89 net geldi. Fizik dersim de yanlış çoktu ama sınavım 70.

Yazılı sınavlarım yapabileceklerimin çok daha altında geldi bu da benim motivasyonumu bir hayli düşürdü. İkinci sınavlar için neler onerirsiniz? Düzenli çalışmaya daha yeni yeni başlıyorum. Eylül ve ekim ayları boş geçti hatta tüm sınavlara da 1 gün önceden çalıştım. Benim durumumu yaşayanlar oldu mu? Olduysa bu durumdan nasıl kurtuldu öğrenmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
9. ve 10. sınıf arasındaki konular neredeyse tamamen alakasız. Ayrıca 9. sınıfı geçmek için sadece dinlemeniz yeterli yeri geldimi internetten konu anlatımlarına bakabilirsiniz çok etkili. 9. sınıfta çok da bir şey yapmaya gerek yok.

Çocuğu yanlış yönlendirmeyin! Tamam 9 10 basit ve güzel geçmesi gereken yıllar ama tamamen salması geleceğini karartır. En azından sınavlardan birkaç hafta önce düzgünce çalışıp 90 civarı almalı ki YKS çalışmaya başladığında bir temeli olsun.

Sabredip bir kaynaktan kendi başına çözmeye çalış yanlış olsa da sorun değil bir kez konuyu anladığında zor hata yaparsın sonra zorlandigin dersler çocuk oyuncağı gibi gelir.

Çocuğu yanlış yönlendirmeyin! Tamam 9 10 basit ve güzel geçmesi gereken yıllar ama tamamen salması geleceğini karartır. En azından sınavlardan birkaç hafta önce düzgünce çalışıp 90 civarı almalı ki YKS çalışmaya başladığında bir temeli olsun.

Sabredip bir kaynaktan kendi başına çözmeye çalış yanlış olsa da sorun değil bir kez konuyu anladığında zor hata yaparsın sonra zorlandigin dersler çocuk oyuncağı gibi gelir.

Teşekkürler dostum deneme sınavı oldu yeni bitti netim 120 üzerinden 95 96 falan sorun sadece klasik yazılı sınavlarında sanırım bu netler şu an çok çok iyi bence yazılı sorunum var onu nasıl çözerim bilemiyorum.

9. ve 10. sınıf arasındaki konular neredeyse tamamen alakasız. Ayrıca 9. sınıfı geçmek için sadece dinlemeniz yeterli yeri geldimi internetten konu anlatımlarına bakabilirsiniz çok etkili. 9. sınıfta çok da bir şey yapmaya gerek yok.

Hocam hedefim geçmek değil işte geçmek olsa geçerim çok çok rahat 6 saatlik edebiyat girilmedi 93 civari girilecek ortalamam 80 şu an hedefim sağlam bir OBP EA 10 k için belki OBP olayını bu kadar kasmak yanlış ama notlarım yine de düşük hazilrlik okuduğum için yasitlarim geçen sene klasik olmayan sinavlara girdiler ki klasik sınavlardan çok daha basit klasik sınav sistemine adapte olmak için neler onerirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı