90.000 TL kasa toplama

Bütçe
90.000
Görseldeki gibi özelleştireceksiniz Palit seçili değil. Palit jetstreamda iyidir ama biraz fark verip Inno3D ichill x3 alınabilir soğutma konusunda başarılıdır.
Peki anakart sizce nasıl? Bir kaç kötü yorum okudum onuda değiştirmeli miyim

Görseldeki özelleştirmelerle 81.579 TL

Daha iyi bir SSD, daha iyi bir sıvı soğutma, daha tercih edilebilir bir anakart

Ayrıca bu sistemde daha fazla kasa seçeneği de var. Bence hazır sistemler için önemli fakat göz ardı edilen bir konu çoğunda seçenek sayısı çok az oluyor.

Bende bu fiyat bantlarında bir sistem topladım. Ekran kartını da uzun uzun araştırdım. Genelde bu seçenekler içinde uygun fiyatlı olanını al yorumlarını gördüm. Onun dışında Palit hakkında da genelde olumlu yorumlar vardı.

Peki anakart sizce nasıl? Bir kaç kötü yorum okudum onuda değiştirmeli miyim
Anakart o listede ki en f/p olanlardan. Eğer bana wifi lazım dersen 300tl falan daha ucuza MSI B650-S var onu seçebilirsin. X670 e göre eksi yanı 3 yerine 2 tane m2 ssd slotu olması diyebiliriz. Arkadaşın attığı b650 gaming plus seçilmez. B650-S=B650 Gaming plus yani aralarında bir kaç görsel detay farkı var verilmez o para.

Wifi lazım değil soğutucuyu ve Rami arkadaşın attığı gibi yukselteyim mi?

Wifi lazım değil soğutucuyu ve Rami arkadaşın attığı gibi yukselteyim mi?
Kasanın üst tarafı 360mm desteklemiyor o yüzden yükseltirsen kasanın önüne takarlar ön taraftaki 200mm fanlar boşta kalır. Öne takmak önerilmiyor zaten. Ram olarak zaten lexar thor seçmiş onu seçmiştim ben de.

Anladım peki 85kya kadar çıkartabiliriz sorun olmaz eğer değiyorsa. Yani şu kasa daha iyi ona geç sıvı sogutucuyuda al diyorsan

Anladım peki 85kya kadar çıkartabiliriz sorun olmaz eğer değiyorsa. Yani şu kasa daha iyi ona geç sıvı sogutucuyuda al diyorsan
Eğer 360mm olsun diyorsan arkadaşın attığı sistem şu görseldeki gibi özelleştirilebilir. Yaklaşık 2000tl fazla veriyorsun değer mi orası sana kalmış biri 240mm biri 360mm soğutuculu.

Dosya Ekleri

• 1713290123196.png
    73,4 KB · Görüntüleme: 29
O yüzden diğer sistemi attım zaten.

Ram olarak da G-Skill tercih edilebilir bütçe müsait görünüyor. 6000 mHz CL30 veya CL32.
Anakart için o kadar detaylı bakmadım arasındaki farka ama siz @egecabbar biliyorsanız doğrudur.

Eğer 360mm olsun diyorsan arkadaşın attığı sistem şu görseldeki gibi özelleştirilebilir. Yaklaşık 2000tl fazla veriyorsun değer mi orası sana kalmış biri 240mm biri 360mm soğutuculu.
Peki seçilen ramin fiyat olarak daha düşmesi bilmediğim için kafamı karıştırdı biraz 6000mhz olmasına rağmen neden daha ucuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…