90 FPS olmasına rağmen oyun kasıyor

asfaloth5

Centipat
Daha fazla  
Laptopum 3050, Ryzen 5 5600,16 GB RAM. Battlefield 2042'yi 90 FPS civarları oynamama rağmen gözüme kasıyor gibi geliyor. Çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran hz değeriniz 60. Maksimum 60 FPS oynayın.

Hocam monıtor 144Hz ise maalesef o kasma hissini iyi anlarım oluyor. Yapabileceğiniz bir şey yok. BF2042 çok hareketli oyun bir de dalgalanıyor FPS. Ben 120-140 alırken 90 gördüğüm oluyor. Bu arada G-SYNC kapalı değil mi o da kasma hissi yapıyor.

Ekran hz değeriniz 60. Maksimum 60 FPS oynayın.
hayır 144 hertz ekranım.

V-Sync açık mı?
hayır hocam.

Hocam monıtor 144Hz ise maalesef o kasma hissini iyi anlarım oluyor. Yapabileceğiniz bir şey yok. BF2042 çok hareketli oyun bir de dalgalanıyor FPS. Ben 120-140 alırken 90 gördüğüm oluyor. Bu arada G-SYNC kapalı değil mi o da kasma hissi yapıyor.
hocam bildiğim kadarıyla monitör hz siyle alakası olması için tam tersi olması lazım.Örneğin ekranım 60 hz olsaydı dediğiniz olurdu.Ama fps im zaten hertzimden düşük.

Hayır 144 Hertz ekranım.

Hayır hocam.

Hocam bildiğim kadarıyla monitör Hz siyle alakası olması için tam tersi olması lazım. Örneğin ekranım 60 Hz olsaydı dediğiniz olurdu. Ama FPS'im zaten hertzimden düşük.

Hayır o dediğiniz yırtılma. Siz 120 FPS üstü oynasanız oyun yağ gibi akacaktı mesela. Ben Ultra çektiğimde 80-90 alıyorum ve kasma hissi bariz oluyor. Sonra ayar düşürüp 120-140 alıyorum yağ gibi akıyor. Zaten FPS düşmesi oluyor özellikle redacted haritasında.

Hayır o dediğiniz yırtılma. Siz 120 FPS üstü oynasanız oyun yağ gibi akacaktı mesela. Ben Ultra çektiğimde 80-90 alıyorum ve kasma hissi bariz oluyor. Sonra ayar düşürüp 120-140 alıyorum yağ gibi akıyor. Zaten FPS düşmesi oluyor özellikle redacted haritasında.
hocam ben de ayar düşürünce 110 civarlarına geliyor ama yine 110 dan aşağı alıyormuşum gibi geliyor gözüme.Bir de ben Bf5 te de 100 civarları alıyorum ama orada böyle bir sorun olmuyor.

hocam ben de ayar düşürünce 110 civarlarına geliyor ama yine 110 dan aşağı alıyormuşum gibi geliyor gözüme.Bir de ben Bf5 te de 100 civarları alıyorum ama orada böyle bir sorun olmuyor.
bir de future frame rendring i açık ray tracingi kapalı kullanıyorum onunla alakalı mı acaba?Gerçi bir kere denemiştim bir şey değişmemişti.Nvidia reflex de açık

Geri
Yukarı