900-1000 TL kablosuz kulaklık önerisi

• Konuyu başlatan shavyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 742
@Shuriken ses seviyesi: Markanın ürünü üretirken baz aldığı değerler.

Ses kalitesi: İnce ve kalın başka örnek ise basslı ayarların güzel olarak yazılım ile yapılmış olması.

Temiz ve dengeli ise firma bir kullanıcıya hem istediği ayarı yapmaya özgürlük verebilmeli hem de kulaklık sesi verirken bir özellik diğerini bastırmamalıdır çünkü bu hem müziği hem filmi berbat etmektedir.

Örnek özelliklerden biri bass boosted bazı marka modellerinde çok kötü sonuçlar vermektedir.

3.5mm girişli bir kulaklık ile nasıl imkan verecek bu söylediğin ayarlamalar için? Kendi EQ ayarlarını yapabilecek yazılımı olması gerek bunu sağlamak için. O zaman da USB ile bağlamak gerek, kendi dahili ses kartı veya daci ile donanım seviyesinde müdahele etmek için.

Ben senin söylediklerinden pek bir şey anlayamıyorum maalesef. İnce ve kalın derken neyi kastediyorsun tam olarak? Low ve high freq yada bas ve tiz kastediyorsun sanırım. Direkt olarak ses kalitesiyle alakası yok yine. Baslar boğuk desen yada midler birbirine giriyor desen yada tiz sesler rahatsız ediyor desen anlayacağım ama yok yani. "Bass ayarların güzel oalrak yazılım ile yapılmış olması" cümlesi bişey ifade etmiyor maalesef.

Yazılım desteği için markanın sunduğu ve çoğu zaman kötü ve kısıtlı olan programlara da zaten ihtiyacı yok kimsenin. Peace + Equalizer APO ile çok çok daha detaylı ayar yapılabilen ve tamamen ücretsiz çözümler var.

@Shuriken anlamaman gayet normal sen ürünleri kendi kafanda ayırmışsın kategorize etmişsin o yüzden geniş yelpazeden bakıyorsun bende yorum yaptığım kullanıcının söylediği markanın ürünü üzerinden yorum yaptım.

Kullanım ihtiyaç ön plana çıkan yerlerde detaylı olunmak zorunda yoksa kimse memnun olmaz markaların pek çok ürünlerindeki yazılım destekleri zaten kötü olduğunu cümle alem biliyor ama senin önermek istediğin yazılımlarda işletim sistemine sorun yapacak kadar problem var.

Ben tecrübe ettim benim 5 sene önceki kulaklıktaki ses seviyesi yeterli gelmediği için yazılımda artırmaya çalışınca mavi ekran almışlığım vardır tabii ki o hatayı vermesi kadar normal bir şey yoktur.

Neyse uzatmayacağım daha fazla. Boş tartışma dönüyor çünkü. Anlaşamayacağız seninle belli. Söylediğim hiç birşeye cevap vermedin. Saçma bir şekilde farklı yöne çevirmeye çalışıyorsun tartışmayı.

5 sene önce hangi programı kullandın yada ne yapmaya çalıştın bilmiyorum ama yaklaşık 2 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum bu programları ben hem ofis hem de evde ve en ufak sorun yaşamadım.

Reddit üzerinden de araştırabilirsin istersen, farklı modeller için hazır profiller de mevcut ayrıca. Zaten bu programları kullanma sebebi ses seviyesinin yeterli gelmemesi değil kullandığın kulaklıktan kendi zevkine daha uygun, istediğin tarzda bir ses alabilmek ve sesteki bozulmaları önlemek .

@Shuriken zaten kendin açıkladın profil diye daha neden sen soru sormak ihtiyacı duydun ki anlattığım detayların özelliklerin çoğu o profil dediğin yerlerden yapıyorsun ve diyorsun ki anlamıyorum seni normal çünkü kullandığın ürün üzerinden değerlendirirsen böyle bir karmaşıklık çıkar tekrardan söylüyorum yazdığım yorum kullanıcının elindeki model üzerinden çıkan bir sonuç ilişkisidir.

Başka bir farklı anlam aramak istersen konuyu sen istediğin yere çekebilirsin ben az önceki cevaplarımda bile o ürünü baz alarak cevaplayıp yorumladım çünkü daha sonra başka kullanıcılar kulaklık arayışı içinde olanlar bu konu içeriklerini inceleyip ona göre kararlar verecektir.

Örnek hatalardan biri SteelSeries Engine 3 yazılımı eğer dikkat edip incelemez isen algılamaz ve hiç bu konular hakkında bilgisi olmayan insanlar çabalamak zorunda kalıyor çözümü basit aslında Realtek driver devre dışı kalınca sorun çözülüyor her yazılım işletim sistemi dostu olarak gözükmez aksine bozabiliyor.

@shavyy iyi geceler cevap için teşekkürler size sormak isterim arkadaşınızdaki denediğiniz kulaklık marka ve modeli nedir müzik ve film konusunda nasıldır rahatlık olarak nasıl şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı