900 derece potansiyometre var mı?

HRHakan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam direksiyon seti yapmak istedim dışarıdan malzeme aldım, her şey oluyor ancak çok turlu potansiyometre 3600 derece dönüyor. Bunun 900 derece olanı var mı? Fiyatı önemli değil yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam direksiyon seti yapmak istedim dışarıdan malzeme aldım, her şey oluyor ancak çok turlu potansiyometre 3600 derece dönüyor. Bunun 900 derece olanı var mı? Fiyatı önemli değil yardımcı olursanız sevinirim.
3600 derece olması daha iyi. Dişli sistemi ile 1/4 vites oranı yakalayıp bağlasan daha iyi olur. Böyle daha hassas tepkiler elde edersin.

Tam anlayamadım biraz daha anlatabilir misiniz?
Üç boyutlu tasarım yapıp sizinle paylaşaçağım.

Çok özenli yapamadım ama aşağı yukarı böyle bir şey olacak. Büyük dişliye direksiyon, küçük dişliye pot bağlanarak direksiyon ile pot arasıdaki oranı 1/4 yapıp direksiyonu 900 derece çevirdiğinizde pot 3600 derece döner.
resim_2023-09-03_200643197.png

Son düzenleme:
Üç boyutlu tasarım yapıp sizinle paylaşaçağım.

Çok özenli yapamadım ama aşağı yukarı böyle bir şey olacak. Büyük dişliye direksiyon, küçük dişliye pot bağlanarak direksiyon ile pot arasıdaki oranı 1/4 yapıp direksiyonu 900 derece çevirdiğinizde pot 3600 derece döner.Eki Görüntüle 1929854

Teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı