900 TL SSD tavsiyesi

Bütçe
800-900

anilozdem33

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte B450M S2H
Merhaba, uzun bir süredir kullandığım SSD'i sanırım artık vaktini doldurdu çünkü bilgisayar açılmasında vs sorun yaşıyorum. SSD almak istiyorum fakat hangi SSD alınmalı bilgim yok.

İlk olarak okuma ve yazma hızı arasında ki fark nedir? Oyun oynarken etkisini hisseder miyim? ( takılma vs olması bununla alakalı olabilir mi?)

Bir de 800-900 TL'ye kadar tavsiye edeceğiniz bir SSD var mı? Herkes Samsung öneriyor Samsung daha iyi olur benim için. 500 GB ve M.2 NVMe olması da çok etken sanırım.

Anakartım B450M S2H. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Adata Legend 750, PC'mde kullanıyorum. Güzel SSD. F/P diyebilirim. 950 lira bütçenin minik üstü oldu. Ben aldığımda ucuzdu bayağı biraz pahalı geldi şimdi 😅

Kioxia Exceria 500 GB NVMe, bunu kullanmadım da forumda çok önerilen bir model. Sanırım DRAM vardı bunda. İstersen tercih edebilirsin dostum.

Son düzenleme:
Adata Legend 750, PC'mde kullanıyorum. Güzel SSD. F/P diyebilirim. 950 lira bütçenin minik üstü oldu. Ben aldığımda ucuzdu bayağı biraz pahalı geldi şimdi 😅

Kioxia Exceria 500 GB NVMe, bunu kullanmadım da forumda çok önerilen bir model. Sanırım DRAM vardı bunda. İstersen tercih edebilirsin dostum.

Teşekkür ederim dostum, fiyatta ufak tefek oynamalardan yana sorun yok 😀 peki sence Samsun evo 980 modelinin indirime girmesini bekleyip onu alsam mı ?

Teşekkür ederim dostum, fiyatta ufak tefek oynamalardan yana sorun yok 😀 peki sence Samsun evo 980 modelinin indirime girmesini bekleyip onu alsam mı ?
Vaktin bolsa bekleyebilirsin tabii de, senin yerinde olsam çok beklemezdim malum fiyatlar artıyor sürekli. Haziranda aldığım adata 600tlydi şimdi 900 1000 arasına satıyorlar. Bu arada 1050₺ Samsung 980 alınabilir yani.

Vaktin bolsa bekleyebilirsin tabii de, senin yerinde olsam çok beklemezdim malum fiyatlar artıyor sürekli. Haziranda aldığım adata 600tlydi şimdi 900 1000 arasına satıyorlar. Bu arada 1050₺ Samsung 980 alınabilir yani.
Büyük ihtimalle biraz daha bekleyip 980 yada 970 evo plus alacam sanırım

Geri
Yukarı