9100F Valorant oynarken FPS düşmesi ve %100 işlemci kullanımı

jagerdd

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8X2 16 GB Kingston fury RGB 3200mhz
SSD veya HDD modeli
İzoly 240gb ssd
Ekran kartı
Asus Tuf Gaming rx6500xt 4g
Anakart
Asus prime h310m.k r2.o
İşlemci
Intel core i3 9100f
Valorant oynarken veya Dying Light 2 oynarken veya CS2 oynarken FPS yüksek oluyor, fakat FPS yüksek olduğu halde drop giriyor. Sebebi ne diye kendime sorarken CPU kullaniminin %100 olduğunu fark ettim ve arkada çalışan uygulama vs. hiçbir şey yoktu. Güç ayarlarm yüksek performanstaydı, duvar kâğıdım bile yoktu fakat böyle bir sonuç vardı elimde. Bahsettiğim olayn Valorant yaşanırken oldu ekranım eski bir Beko TV 60Hz dikey s. Açtığım zaman kullanım düştü. Fakat burada yakindigim konu yakın zamanda yeni bir 144Hz monitör aldım ve cuma günü geliyor ben FPS'i 144e sabitledigimde yine drop giriyor. Drop olayından korkuyorum ve bir çözüm bulamadım not: BIOS güncel sürücüler güncel Windows güncel.

İşlemci kullanımının oyundayken değil boştayken %100 olması sıkıntı depolaman dolu olabilir RAM'lerin bir kısmı sisteme ayrılmış olabilir SSD'in veya işlemcin yetersiz kalıyor olabilir.

Sorun büyük ihtimal SSD de.

RAM sorunu gibi.
Ram sorunu olduğunu düşünmüyorum. Yeni almıştım problemini görmedim.

Yani, 3100 pek bu işlerin adamı değil.
Kullanımın %100 olması problem değil drop girmesi can sıkıcı oluyor.

İşlemci kullanımının oyundayken değil boştayken %100 olması sıkıntı depolaman dolu olabilir RAM'lerin bir kısmı sisteme ayrılmış olabilir SSD'in veya işlemcin yetersiz kalıyor olabilir.

Sorun büyük ihtimal SSD de.
30gb boş alanım var. Oyun içi ram kullanımı 8-10 arası değişmekte galiba ssd sorunlu ama ssd de işlemci kullanımını etkiler mi?

RAM sorunu olduğunu düşünmüyorum. Yeni almıştım problemini görmedim.

Kullanımın %100 olması problem değil drop girmesi can sıkıcı oluyor.

30GB boş alanım var. Oyun içi RAM kullanımı 8-10 arası değişmekte galiba SSD sorunlu ama SSD de işlemci kullanımını etkiler mi?

SSD okuma yazma hızı 10'lara 20'lere düşüyorsa oyun deli gibi takılır drop yersin.

Arkadaşlar 144Hz monitör geldi. Fakat kullanımda herhangi bir oynama olmadı. Oyuna girince kullanım 90-100 arası geziyor 100 olunca da ciddi droplar başlıyor ssdiye baktım ve hızı gayet normaldi. Sistemimde bir hata var ama ne olduğunu çözemedim.

Geri
Yukarı