940 MX i5 8250U GTA 5 Donma ve Ara Sıra FPS Düşmeleri

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba forum üyeleri.
Laptop kullanıyorum. GTA 5'te 720P ve normal ayarlarda drop ve FPS düşüşleri alıyorum. Bu daha yeni olmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem özellikleri:
i5 8250U
940MX
8 GB RAM

gta5.jpeg

oyun HDD ise HDD kaynaklı olabilir,Laptop güç yönetiminden Yüksek Performans'ta oldugundan emin olun.aynı şekilde ekran kartı ayarlarında özellikle NVİDİA'yazılımında kontrol ediniz.
HDD derken? Biraz açabilir misiniz rica etsem. Laptop yüksek performans’ta ve NVIDIA ayarlari da yuksek performans ayarlarina gore. Oyun ayarlari kisminda bir sorun olabilir mi acaba? Normal ayarlar ve 720p’de oynuyorum. FPS ortalama olarak 50-60 FPS’te dolasiyor. Fotograftaki islemci ve ekran karti kullanimi degerleri normal derecelerde mi? 800x600 oynarsam 75-90 fps arasi aliyorum da görüntü bir degisik oluyor.

HDD-Hard Disk yani sabit disk bilgisayarınızın depolama birimi,eğerki laptop düşürdüyseniz zarar görebilir yada ani elektrik kesilmesi sonucunda pil takılı değil ise zarar görmüş olabilir,gpu sıcaklığınız gayet normal işlemci sıcaklığınızı göremedim onuda belirtirseniz iyi olur son olarak laptop ilk açıldığında soğuk iken oyuna girdiğinizde takılmalar yoksa sonradan takılmaya başlıyorsa ısı probleminiz var demektir.

HDD-Hard Disk yani sabit disk bilgisayarınızın depolama birimi,eğerki laptop düşürdüyseniz zarar görebilir yada ani elektrik kesilmesi sonucunda pil takılı değil ise zarar görmüş olabilir,gpu sıcaklığınız gayet normal işlemci sıcaklığınızı göremedim onuda belirtirseniz iyi olur son olarak laptop ilk açıldığında soğuk iken oyuna girdiğinizde takılmalar yoksa sonradan takılmaya başlıyorsa ısı probleminiz var demektir.
Evet ısı problemi yaşıyorum. Ancak soğutucu kullanmıyorum henüz. Alacağım yakında. İşlemci sıcaklığı msiafterburner'de hangisi? Tarif ederseniz oradan açabilirim.
Güç ayarını yüksek performans'a almamışım sanırsam. Onu ayarladım ve NVIDIA Denetim masası ayarlarından birkaç ayar daha düzelttim. Şuan fotoğraftaki değerleri alıyorum ve henüz hiç drop veya fps düşmesi yaşamadım. Bu değerler normal mi şuanda ?

GTA5_2020_05_23_01_51_01_778.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı