940 MX X16 3.0 olarak çalışmıyor

blomdborme

Picopat
Arkadaşlar selam uzatmadan soruma geçeyim, eklediğim GPU-Z görüntüsünde de görüldüğü gibi bus interface yerinde ekran kartımın PCI-e X16 3.0 olduğu görülüyor. Hemen yanındaki soru işareti kısmından teste soktum ama Max çalışabildiği PCI-e X4 3.0 olduğunu gördüm. Neden X16 3.0 olarak çalıştıramıyorum?

Laptop özelliklerim.
Acer F5-573G
i5 7200U.
940 MX GDDR5 4 GB.
Dahil grafik HD 620 4 GB.
8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• f.gif
    24,5 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Cihazın desteği ile gibi duruyor. Sürücü olarak sıkıntı gözükmüyor. WHQL sürücü kurulu gözüküyor.

Cevabın için teşekkür ederim. Peki nasıl X8'de çalıştırabileceğimi söyleyebilir misin?

Bu arada GDDR3 ve 2 GB olan versiyonuna bakmaktasınız. Tam benim kartım sayılmaz GDDR5 ve 4 GB olan versiyonunu kullanmaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Bu da aynı şekilde gözüküyor. Nasıl X8'e çıkar fikrim yok. Belki BIOS ile alakalı da olabilir. Cihazın desteği bu kadarsa yapılacak bir şey yok.
@BerkayZ87 ve @Mithat Berhan hocalarım da müsaitse yardımcı olabilirler.

940MX'in 4 GB versiyonu yok diye biliyorum, şu kısma bakmıyorsunuz değil mi? Gerçi GPU-Z'den fotoğraf atmışsınız.

Bu arada bende de x4 3.0 olarak gözüküyor, tabii benimki GM108 olan.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    241,9 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…