940M O.C nasıl yapılmalı?

Cingilbort

Kilopat
Daha fazla  
Asus K55ub 97T model latoptop aldim vatan'dan 1 ay oldu. Cihazin isinma problemi yok. Ben de ekran kartina O.C yapayım dedim yaptim. Msi Afterburner programindan clock hizini +135 civarinda memory'de +200 civarinda arttirdm isinma problemi cikmadi.

Simdi asil konu acma sebebime gelelim.

OC'u hep acik mi tutsam sikinti olur mu? Yoksa sadece oyunlara girerken mi acayim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal kullanımda laptop zaten 940m'i kullanmaz dolayısıyla sürekli O.C.'lu tutmana gerek yok. Ayrıca bilgisayarda o anda ön planda ekran kartına yük bindirecek bir DirectX/OpenGL penceresi açık olmadığı sürece istediğin kadar O.C. yap ekran kartı o hızda çalışmaz. Bu yüzden O.C. etmene gerek yok sürekli. Oyunları açarken 940M'i seç O.C. yap o zaman farkı görürsün sıcaklıktaki.

Sen harici ekran kartını(940m) kullanmayan bir programa girmezsen ekran kartının hızları GPU Clock 135 MHZ'de ve Memory Clock ise 405 MHZ'de çalışır.

Msi.jpg
İnspector.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı