940MX laptop GTX 970 sistem ile takas edilir mi?

Darwin19

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben laptopumu satıyordum ve bir kişi bana GTX 970 4 GB, Ryzen 3 1200 işlemcili PC ile takas yapalım dedi. Benim laptopum çok düşük performans veriyor bu yüzden masaüstü bilgisayara geçmeyi düşünüyorum. Bu PC ile takas yaparsak ekran kartını satıp 1060 3GB ya da, İncehesap gecelerinde 1500₺ civarlarına düşen RX 5500XT kartını almayı düşünüyorum. İşlemciyi de satıp taksitle Ryzen 3 3100 almayı düşünüyorum. Bu konuda ne düşünüyorsunuz, yapmalı mıyım, yapmamalı mıyım?

Takas yapmayı düşündüğüm PC: ASUS GTX 970 4 GB (rx 570'ten daha performanslı) A320M Pro anakart 3200 MHz'ye kadar destekliyor(2 ay garantisi var. Kutu var) Ryzen 3 1200 orijinal sogtucuyla beraber (kutusu var) G.Skill 8 GB RAM 2133 MHz (kutu garanti var ) 500W platoon Power suply ( kutu garanti var) Rampage 4 fanlı cam panelli kasa( kutu garanti var ) Logitech Gaming klavye mouse kulaklik seti Dell 21 inc ince şık ekran.

Benim bilgisayarım: 940MX 2 GB, i5 7200U, 8 GB RAM 2133MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, PSU çöp. Alırsanız ilk önce iyi bir PSU alın.

Takas yaparsanız takas yaptığınız bilgisayara dediğiniz gibi işlemci, ekran kartı gibi parçaları değiştirecekseniz takas yapın fakat ekstra olarak PSU'yu da kesinlikle değiştirin.

Hocam aynı işlemciyle yapılan testte %3 puan ile GTX 970 kazandı ve o yazıyı ben CTRL + C, CTRL + v yapmıştım.
Hocam, PSU çöp. Alırsanız ilk önce iyi bir PSU alın.
İlk yapacağım iş o zaten
Bu kadar çok değiştirecekseniz neden elinizdeki laptoptan ediyorsunuz kendinizi? Yavaş yavaş PC toplayın.

Kendi laptopum 3 aydır satışta ve alan yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı