940MX'e overclock sonrası aniden MHz düştü

yeaboiiiii

Hectopat
Daha fazla  
Kullandıgım Lenovo Ideapad 510 bilgisayarımda i7 6500u ve 940MX 4 GB, 12 GB RAM bulunmakta. Bugün Afterburner üzerinden benchmark yaptığımda 5 6 saniye kadar normal değerlerde (960MHz gibi) fakat sonrasında aniden 405'e düştüğünü ve 60 FPS'den 3 FPS'lere düştüğünü fark ettim. Sorunun kaynagı basit. GPU sıcaklıgı limiti geçtiği zaman GPU kendini güvenli moda alıyor ve 405 MHz'ye kısıtlıyor. Reset attıgımda sorun düzeliyor sonra oyun açtığımda devam ediyor. NVIDIA ınspector'den priorize temp... Ayarı 61 C' olarak gözükmekte ve kıpırdamamakta. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• asd.png
    asd.png
    102 KB · Görüntüleme: 44
Bu kartın maksimum sıcaklık değeri 70 derece olarak ayarlı genellikle. ASUS GPU Tweak 2 yükleyin Advenced Mode'dan sıcaklığı 78-80 civarı yapın, daha yüksek yapmayın ekran kartı zarar görebilir. Birde laptop GPU'suna overclock yapmanızı önermem, zaten 3-5 FPS oynatıyor en fazla. Çözülürse çözüldü raporu atabilirsiniz, iyi oyunlar.
Bu arada konuda overclock ile ilgili birşey söylememişsiniz başlığı moderatör düzenledi sanırım.

Son düzenleme:
Kullandıgım Lenovo Ideapad 510 bilgisayarımda i7 6500u ve 940MX 4 GB, 12 GB RAM bulunmakta. Bugün Afterburner üzerinden benchmark yaptığımda 5 6 saniye kadar normal değerlerde (960MHz gibi) fakat sonrasında aniden 405'e düştüğünü ve 60 FPS'den 3 FPS'lere düştüğünü fark ettim. Sorunun kaynagı basit. GPU sıcaklıgı limiti geçtiği zaman GPU kendini güvenli moda alıyor ve 405 MHz'ye kısıtlıyor. Reset attıgımda sorun düzeliyor sonra oyun açtığımda devam ediyor. NVIDIA ınspector'den priorize temp... Ayarı 61 C' olarak gözükmekte ve kıpırdamamakta. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bu laptoptan bende vardı, bir daha da Lenovo laptop almam. Laptopta gpu maks sıcaklığı 61 derece olarak ayarlanmış tüm lenovo forumlarında bu konuda şikayet vardı ama çözümünü bulan görmedim. Sadece birisi linux kurduğunda aynı sınırlama olmadığını yazmıştı.
En mantıklısı overclock yerine undervolt.

Yeni konular

Geri
Yukarı