Rehber 9500 TL'den Düşük Fiyatlı Tablet Önerileri

Hocam herhangi bir gelişme var mı? Huawei faturayı başvuruya uygun şekilde mi gönderiyor mac adresi ve TC üstünde olacak şekilde?
Hocam MAC adresinin faturada olması gerektiği gibi bir şart hatırlamıyorum. Onun dışında evet faturada TC kimlik numarası ve sadece ürünün kendisi bulunuyor. Başvuru durumunu da soracak olursanız 28.11.2023 tarihinde başvurumu yaptım fakat hala kontrol aşamasında görünüyor.

Bu konuda sizlerle birlikte öğrencilere yapılacak vergi muafiyeti kapsamına girmesini beklediğimiz tabletlerden arasından öneriler yapacağım. Listede iki türlü tablet bulunacak, bunlardan bazı 9500 TL'ye yakın fiyatta olup en iyi performansı veren modeller olacakken bazıları daha uygun fiyatlı olup telefonla birlikte maksimum vergi indirimini almanızı sağlayacaktır.

Önerilere daha yüksek fiyatlara sahip iyi ürünlerle başlamak istiyorum.

1-Huawei Matepad 11 2023

Eki Görüntüle 2007227

Muhtemelen bu fiyata alabileceğiniz en iyi tablet, SD865 işlemci, 8/128 konfigürasyonu, klavyeli kılıf, ekran koruma paketi ve 120 Hz IPS ekranı var. İleride uyumlu kalemleri de Türkiye'den alabilirsiniz. Tek eksisi muhtemelen GMS yani Google servislerinin olmaması, tablette muhtemelen telefon kadar etkilenmezsiniz ancak üçüncü parti araçlar kurmanız gerekebilir.

9500 TL+kuponla ve koruma hediyeleriyle 8/128 versiyonu kendi sitesinden alabilirsiniz veya üçüncü parti satıcılardan da isterseniz alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 2007240

Üçüncü partide çoğunlukla 6 GB RAM modeli var ama iyi fiyata düşerse değerlendirilebilir.

2- Huawei Matepad 11.5

Daha büyük ekran, daha ince ve daha hafif tasarım ile öne çıkıyor bu model düz Matepad 11'e kıyasla.
Eki Görüntüle 2008908

Yine ekran garantisi ve kuponlar falan var. SD 7 gen 1'e kıyasla SD865 biraz daha güçlü ancak daha hafif tasarım lazımsa değerlendirilebilir. Yine GMS servisleri yok.

Yukarıdaki model 8/128 ve klavyeli kılıf ile ancak 6 GB RAM'li versiyon yeter derseniz üçüncü partide fiyatı daha ucuz.
Eki Görüntüle 2008940

Bu iki Matepad modeline sonradan kalem de alabiliyorsunuz.

3 - Tab S7 FE
Eki Görüntüle 2008923
SD 778G ile yine orta üstü bir işlemciye sahip ancak 4 GB RAM ve TFT ekran düşündürüyor. Kutudan kalem çıkıyor olması lazım. 64 GB da bence sınır ama GMS derdi olmasın ve kalem olsun derseniz olabilir.

4 - Xiaomi Pad 5 128GB

Eki Görüntüle 2008932

6/128, SD 860 ve 120 Hz IPS ekran var. Kalemi yok ve Türkiye'de haricen satılmıyor maalesef. GMS derdi olmasın derseniz Matepad 11 2023'e alternatif olabilir.

Buraya kadar olan modellerde vergi indirimi ve performans fiyata göre maksimum idi, biraz daha orta seviye cihazlara bakalım isterseniz.

5 - Samsung Tab S6 Lite

Eki Görüntüle 2008910

Bu model Samsung öğrenci indiriminde 7.759 dış piyasada 8500 TL bandında. 4 GB RAM ve ekran kalitesi çok sorun değilse kutudan kalemi çıkan böyle bir modeli almak mantıklı olabilir, SD 732G temel işler için yeterli.

6 - Redmi Pad SE
Eki Görüntüle 2008937

SD 680, 8/128 versiyon ve 90 Hz IPS bir ekrana sahip. Genel olarak fiyatına göre iyi.

7 - Honor Pad X9
Eki Görüntüle 2008942

SD 685 işlemci, 120 Hz ekran ve fiyatına göre gerçekten güzel bir hoparlör sistemi olduğu söyleniyor. Video içeriği yüketmek için iyi bir alternatif. 4/128 kombinasyon ancak RAM sanal olarak arttırılabiliyordu. Bu fiyat bandının en iyilerinden.

8- Samsung Tab A9
Eki Görüntüle 2008950

Bu fiyata alabileceğiniz en F/P tablet olabilir. HD+ ekanı, Helio G99 işlemcisi ile bu fiyat bandındaki en iyi işlemci ve 4/64 versiyon. Eğer hemen almanız şart değilse Samsung'un kendi sitesinde 4 bin TL bandına ara ara 8/128 modeli de geliyor.

9 - Samsung Tab A9+
Eki Görüntüle 2008953

A9'un büyük abisi ancak daha yetenekli. Snapdragon 695 işlemci, FHD+ 90 Hz ekranı ve 4/64 versiyon. Yine Tab A9'daki gibi Samsung sitesinde veya üçüncü partide 8/128 takip etmenizi öneririm. Düz A9'a kıyasla avantajlı noktaları da bayağı fazla.

10 - TCL NCTPAPER 11

Eki Görüntüle 2008955

Açıkçası bu cihaz biraz istisna çünkü işlemci gücü rakiplerine kıyasla düşük ancak Paper ekranı bulunuyor. Bu fiyat bandındaki başka hiçbir modelde bu özelliğe sahip ekran bulunmuyor. Anti blue light yani mavi ışıksız ve okuma için özel bir ekranı var. 4/128 bir hafıza/depolama kombinasyonuna sahip.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerilerizi ekleyebilirsiniz ancak bu listenin de gayet iyi olduğunu düşünüyorum.

Vergi indirimi ile huawei matpead 11 2023 almayı düşünüyorum fakat bu vergi indirimi desteğinin ne zaman biteceği hakkında net bilgi bulamadım internette. Şimdi alsam cihaz elime ulaştıktan 14 gün sonra başvuru yapabileceğim ve yılbaşından sonra uygulama sonlanırsa yararlanabilir miyim emin değilim bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

@Mithat Berhan hocam xiaomi pad se ile Huawei matepad 11.5 arasında kararsız kaldım,valla Google servisleri olmayınca çok uğraşacağım gibime geliyor, xiaomi pad se işimi görür mü, oyun,dizi film izlemek birde ders calismak için almayı düşünüyorum.

@alpserhat matepad 11 2023 daha olacaktır gibime geliyor. Eğer ileride kalem alırım derseniz Huawei daha mantıklı.

İstediğiniz uygulamari gözden geçirin, buna göre Huawei olabilir. Artı birçok uygulama desteği var, Google uygulamari için ise Gbox yeterli mi bir bakın.

@alpserhat matepad 11 2023 daha olacaktır gibime geliyor. Eğer ileride kalem alırım derseniz Huawei daha mantıklı.

İstediğiniz uygulamari gözden geçirin, buna göre Huawei olabilir. Artı birçok uygulama desteği var, Google uygulamari için ise Gbox yeterli mi bir bakın.
Tableti zaten genellikle kardeşim kullanıcak,ve şunu belirteyim ki gbox gibi uygulamalara güvenemiyorum, xiaomi Redmi Pad Se üzer mi hocam fiyatına göre iyi mi? en az 5 yıl gider mi?

Matepad 11 2023'e zam geldi birkaç hafta önce. Vergi indirimi kapsamından çıktı o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı