9600GT sistemde ETS 2 açılmıyor

konfessink

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Metal İşleri - Kaynakçılık
RAM
8GB
İşlemci
i5 2400
Hocam, arkadaşımın bilgisayarında ETS 2 açılmıyor. Ana menüsü geliyor tır sürmeye gelince oyun beyaz ekran verip kapanıyor.

1665823716830.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal, kart çok dandik. GT 1030 veya GTX 7, 8, 9 serisine geçsin. Ortalama 1000 TL fiyatları. Onun dışında aynı işlemci ile oyunu en yüksekte oynuyorum. Sadece çimen ve ağaçların kalitesini düşürdüm.

Normal, kart çok dandik. GT 1030 veya GTX 7, 8, 9 serisine geçsin. Ortalama 1000 TL fiyatları. Onun dışında aynı işlemci ile oyunu en yüksekte oynuyorum. Sadece çimen ve ağaçların kalitesini düşürdüm.
Sorunu nasıl çözerim?

ETS 2, 1.35 sürümünden sonra DirectX 11 zorunluluğu getirdi, kartınız DirectX 10'a kadar destekliyor. Eski ekran kartım da böyleydi ve tır seçme yerinden sonra oyuna başlarken çöküyordu.

Artı -1 Eksi
dxdiag'da DirectX 11 yazıyor.
Dxdiag'da ekran > özellik kısmında yazan sürümler ekran kartınızın desteklediği sürümler hocam, anasayfada yazan sürümü dikkate almayın.
1665825595698.png

(Mesela bende de 12 yazıyor fakat kartım 11'e kadar destekliyor.)

Ekran kartı önerisi için ayrı bir konu açarak sistem bilgilerinizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

Dxdiag'da ekran > özellik kısmında yazan sürümler ekran kartınızın desteklediği sürümler hocam, anasayfada yazan sürümü dikkate almayın.
Eki Görüntüle 1544324

(Mesela bende de 12 yazıyor fakat kartım 11'e kadar destekliyor.)

Ekran kartı önerisi için ayrı bir konu açarak sistem bilgilerinizi belirtirseniz yardımcı olabiliriz.
DXVCP mi neydi öyle bir uygulama varmış hocam. Onu kursam açma ihtimali varmı?

"DXCPL"

DXVCP mi neydi öyle bir uygulama varmış hocam. Onu kursam açma ihtimali varmı?
9800GT ekran kartı kullanırken aynı sorunu yaşıyordum, denediğimde bende işe yaramamıştı. Oyunu 1.35 sürümüne düşürerek çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı