970 Evo M.2 SSD Disk yönetiminde gözükmüyor

Makaleler
1
Öncelikle kolay gelsin, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Şöyle bir sorum var. Sistemime ikinci M.2 diski aldım 970 Evo 1TB. Diğer M.2 ise 256 GB olduğu için Windows birincide kalsın, ikinciyi depolama ve oyunlar için kullanayım dedim ama disk hem bilgisayarımda hem de disk yönetiminde gözükmüyor fakat BIOS'ta ve aygıt yöneticisinde gözüküyor. Yapmam gereken herhangi bir BIOS ayarı vs mi var anlamadım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biosta gözüküyor disk fakat nasıl bir ekleme yapacağımı bilmiyorum. Ve ahci, uefi gibi kavramların bunda etkisi var mıdır acaba? Biosla ilgili herhangi bir ayar yapmadım çünkü. Yanlış bilmiyorsam şu an ahci modunda

Aygıt yöneticisi, disk sürücü sekmesinden ssd'yi kontrol edin önce. Eğer gözüküyorsa hiç bir sıkıntı yok anlatacaklarımı uygulayın. Eğer görmüyorsa başka bir şey önericeğim.

Arama kısmına bilgisayar yönetici yazın. Depolama-disk yönetimi-sistem ayırldıya tıklayıp harf atayın

1- Disk sürücüsü kısmında "SAMSUNG SSD 970 EVO 1 TB" olarak gözüküyor.
2- depolama kısmını görsel olarak yükledim orada ayrılmış alan yok sıkıntım orada başlıyor aslında.
Son bir güncelleme yapayım sorunumu çözdüm. Depolama havuzu denilen yerde gözüküyordu oradan biçimlendirdim fakat dayanıklılıkla ilgili "dayanıksız" seçeneği işaretlemek durumunda kaldım. Acaba ileride bir sorun yaratır mı onun telaşı içindeyim şuan :). Diskin gözükmemesi çözüldü

Dosya Ekleri

• depolama alanları.jpg
    depolama alanları.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 78

Geri
Yukarı