970 EVO SSD kopyalama hızı çok az

mehdiyev_hafiz

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. 1 ay önce laptopumu M.2 ve SATA(Samsung 970EVO Plus ve 860 EVO) yükseltmesi yaptım. Windows açılışında( M.2), oyun yüklenme hızında(SATA) bir sorun yok gayet performanslı. Samsung Magician ile yaptığım hız testlerinde de(hız ve diagnostic scan) bir sorun yok. Amma bir diskten diğerine klasör ve s. Kopyalarken hız kb/s kadar iniyor. Başlangıçta 300 mb/s oluyor ki bu da zaten çok az. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Firmware, bios güncel. Anakartım m2 ssdyi 2x destekliyor yani yarı hız veriyor.
860 evo AHCİ mod açık. Portum sata 3.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    139,7 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    70,9 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
O kadar fazla dosyayı aynı anda kopyaladığınızdan dolayı. Ayrıca bir diskten başka diske kopyalama yapıyorsanız iki diskin de hızları önemli.

Dostum dosyanın boyutundan bahsetmiyorum. O kadar fazla dosyayı demişim fark ettiysen. Çoklu dosya aktarımında hızların düşmesi normal. Benchmark testlerinde o hızlara ulaşıyorsa SSD'de bir sorun yok demektir zaten.

Birden fazla dosyayı mı aktarıyorsunuz? Eğer böyle ise normal ve aktarım yaptığınız dosyanın boyutu aktarım hızını etkileyebilir.
Evet. 60bin oğe. Direk klasörü atıyorum
Dostum dosyanın boyutundan bahsetmiyorum. O kadar fazla dosyayı demişim fark ettiysen. Çoklu dosya aktarımında hızların düşmesi normal. Benchmark testlerinde o hızlara ulaşıyorsa SSD'de bir sorun yok demektir zaten.
Anladım. Çok teşekkür ederim. SSDyi böyle işler için almıştım demek bu durumlarda performans vermiyormuş

Geri
Yukarı