980 Pro düşük IOPS sorunu

the.OA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım 980 Pro 2TB SSD'yi teste soktum (Magician uygulamasında) okuma yazma hızlarında sorun pek yok yani Max seviyelerde olmasa da yine yakın değerler aldım fakat IOPS değerleri oldukça düşük yani onda biri seviyelerde. Anakart PCI-e 5.0 destekliyor ama neden böyle düşük IOPS değerleri aldım bilmiyorum. Bilgisi olan aydınlatabilir mi? 3 gün arayla yaptığım iki testi ve anakartı görselde iletiyorum.​

Hocam yardımcı olacak kimse yok mu?

Eğer çözüldüyse çözüme basın"performans, SSD'nin ürün yazılımına, sistem donanımına ve yapılandırmasına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıntılı bilgi için yerel servis merkezinizle iletişime geçin."
Sürprizbozan.

Test sistemi özellikleri: AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor [email protected], DDR4 2666MHz 16gbx2, OS-Windows 10 Pro 64 Bit, ASUS-X570-ROG Crosshair VIII Formula.
Bu durumu kendileri de söylüyor gerekli olan sürücüleri yüklediyseniz bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten yeterince yüksek yazma ve okuma hızları alıyorsunuz😊
Yine de aklınıza takılıyorsa destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1886224

Ürün Yardımı ve Destek | Samsung Türkiye

Support.

Eki Görüntüle 1886225

www.samsung.com

Çözülmedi. Okuma yazma değerlerinde sorunum yok zaten hocam. Benim derdim IOPS değerleri, kapasitesinin %10 -15'lerinde seyrediyorlar resmen yani var bir sorun belli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    122,9 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    184,7 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım 980 Pro 2TB SSD'yi teste soktum (Magician uygulamasında) okuma yazma hızlarında sorun pek yok yani Max seviyelerde olmasa da yine yakın değerler aldım fakat IOPS değerleri oldukça düşük yani onda biri seviyelerde. Anakart PCI-e 5.0 destekliyor ama neden böyle düşük IOPS değerleri aldım bilmiyorum. Bilgisi olan aydınlatabilir mi? 3 gün arayla yaptığım iki testi ve anakartı görselde iletiyorum.​

Hocam yardımcı olacak kimse yok mu?

Eğer çözüldüyse çözüme basın"performans, SSD'nin ürün yazılımına, sistem donanımına ve yapılandırmasına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen yerel servis merkezinizle iletişime geçin."
Sürprizbozan.

Test sistemi özellikleri: AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor [email protected], DDR4 2666MHz 16gbx2, OS-Windows 10 Pro 64 Bit, ASUS-X570-ROG Crosshair VIII Formula.
Bu durumu kendileri de söylüyor gerekli olan sürücüleri yüklediyseniz bir sorun olacağını sanmıyorum. Zaten yeterince yüksek yazma ve okuma hızları alıyorsunuz😊
Yine de aklınıza takılıyorsa destek ile iletişime geçebilirsiniz.

www.samsung.com

Ürün Yardımı ve Destek | Samsung Türkiye

Support.

www.samsung.com

www.samsung.com

Geri
Yukarı