980 ti Classified ve Kingpin Arasında Farklar

Onur Tekin

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Bir suredir piyasaya cikan 980 ti kartlar ile titan x karsilastirmalari ve incelemelerini arastirip yeni alacagim kart icin piyasa arastirmasi yapiyodum. Ozellikle Zotac AMP Extreme, Gigabyte G1 arasinda kararsiz kalmistim fakat coil whine sorunlari, Gigabyte a pek guvenememis olmam ve eski bir Zotac kullanicisi olarak daha onceki kartimda yasadigim sorunlar yuzunden bu kartlar hakkinda suphelerim vardi.

Evganin son senelerde duydugum basarisi uzerine 980 ti sc + acx 2.0 karti da cok cezbedici degerlere sahip olmadigi icin tercihimi Evga 980 ti Hybridden yada 980 ti Classifieddan yana kullanmaya karar verdim.

Hybrid kartin stoklarda olmamasi yuzunden ve 980 Classifiedin stoklara gelmesi ile tercihimi 980 ti Classifieddan yana kullandim 700 $ a siparis verdim. 4 saat sonra Kingpin versiyonunun piyasaya surulecegini ogrenince alisverisimden epey rahatsiz oldum.

Siraya girip 1000 $ Kingpin almaya calissam da hizla tukenmesi ile o sansimi kaybettim. Icim buruk ama sanirim elimdeki kart epey isimi gorecek cinsten oldugu icin cok da kafaya takmiyorum.

Henuz 980 ti Classified ve kingpin versiyonlari ile ilgili cok fazla inceleme olmadigi icin aranizda bu konuda beni aydinlatabilicek, bu kartlar arasindaki farklar, artilar, eksiler hakkinda bilgilendirebilicek dostlar beni aydinlatabilirse cok sevinirim.

Tesekkurler, saygilar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kingpin>Classified>FTW>SSC>SC. EVGA'nın kartları iyiden kötüye doğru bu şekilde gidiyor. Kingpin'in farkı daha kaliteli bileşenler ile tamamen overclock meraklılarını tatmin edecek bir kart olmak üzere tasarlanmış. Titan X'den daha performanslı bir kart. Fakat overclock meraklısıysanız FTW modeli ve üzeri fazlasıyla yetecektir. Üzülmenize gerek yok.

Detaylı bir video izlemiştim daha öncesinde. Titan X ve diğer modeller ile karşılaştırmalar mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı