9GAG Post'undaki Bakkallar

My Man!

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,

Telefondan 9GAG'de Fresh sekmesinde dolaşırken bir 9 Gagger'ın bütçe sistemine GTX960 4GB eklediğini gördüm. Kartın durumunu belirten ve kutlayan bir mesaj yazdım. Sonra postun sahibi ortada yokken bir şey bildiğini sanan bakkallar olaya dahil oldu. Link ya da isim paylaşmadan, birebir alıntı yaparak konuşmaları aktarmaya çalışacağım. Biz de sanıyoruz ki onlar bir şey biliyor. Çokça hatam var ve kısaltmalar kullanıyorum, anlamadığınız bölümü alıntılayın ben size çeviririm.

Şunu da belirteyim, postun altına bir kaç kişi 960'ın maser race olduğunu belirtmiş. Ben de ona karşılık kartın durumunu belirten bir mesaj atmıştım.
Buradaki sorun bu arkadaşların bana hakaret ve saygısızlık etmesi değil. Arada mimarinin değiştiğinden haberleri olmadan 2 yıl önceye kadar yeni kartlar yoktu, 2 yıl öncesinin kartı bu nasıl kötü dersin?" ya da "4GB RAM var, her oyuna yeter" diye VRAM miktarının performansa etki edeceğini sanması.

MasterRace sistem dediğimiz sistem, en az 1080p'de olabilecek en yüksek ayarlarda 60FPS sabit veren sistemlerdir ki ne 960 ne de 470 MasterRace değildir bu bağlamda. 470 ucundan yırtıyor hani biraz. Ve bunlar sadece benim yorumumun altına yazılanlar. Adamlar hemen "960'a kötü diyecek zengin olanlar, adanma çok güzel kart" falan diyorlar. 100dolar bandında alınabilecek en kötü kartlardan bence şu an 960 ama elinde parası olan için 560'da 1050'de 960'da aynı çünkü hepsini alabilir adam. Onun için fark yok arada. Yanlış bilgilendiriyorlar insanları böyle. Umarım kimsenin başını da yakmamışlardır cahil cahil konuşup başka konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…