A disk read erfor occured hatası

yusufziya545

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar anakart yanmıştı ve garantiye gönderdim garantiden gelince C diskindeki tüm veriler sıfırlanmıştı D diskinde her şey duruyordu veriler gelir diye yeniden başlattım bilgisayarı. Şimdi ise bu hatayı veriyor. BIOS'a girdim diğer konularda belirtilen şeyleri göremedim. Nasıl cozerim?

Dosya Ekleri

• 1674209466732472465021820830409.jpg
    1674209466732472465021820830409.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
A Disk Read Error Occurred hatası bilgisayar sabit diskten boot edemediğinde ortaya çıkar. Fakat bu durumda bilgisayar genelde Disket sürücden boot etmeye çalışıyordur. Sorunu çözmek için açılışta DEL tuşuna basarak BIOS'a girin. Şimdi buradan da Standart CMOS Features'a girin.

Burada Drive A seçeneğinin karşısında "1.44M, 3.5 in." yazar. Buraya gelin ve Enter'a basın. Ardından None seçeneğini seçin. Şimdi Save & Exit diyerek BIOS'tan çıkın. Artık bir daha "A Disk Read Error Occurred" hatası almayacaksınız.

A disk read error occurred hatası bilgisayar sabit diskten boot edemediğinde ortaya çıkar. Fakat bu durumda bilgisayar genelde disket sürücden boot etmeye çalışıyordur. Sorunu çözmek için açılışta del tuşuna basarak BIOS'a girin. Şimdi buradan da standart CMOS Features'a girin.

Burada Drive'a seçeneğinin karşısında "1.44m, 3.5'in." yazar. Buraya gelin ve Enter'a basın. Ardından none seçeneğini seçin. Şimdi save & exit diyerek BIOS'tan çıkın. Artık bir daha "a disk read error occurred" hatası almayacaksınız.

Öyle bir şey yok her yere baktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı