A1 ehliyetle A2 ehliyetli bir motosiklet sürülür mü?

kuwio

Decapat
Daha fazla  
Meslek
korkuluk
Benim A1 ehliyetim var ama kullanmak istedigim motor 125CC'nin biraz üstünde kalıyor. Bildiğim kadarıyla ehliyet yetersizliğinden ceza yersen ehliyetin olmamasından daha az yiyormuşsun. Mesela ehliyetsiz kaza yapsan suçlu sensin ama A1 ehliyetle kaza yapsam da aynı şeyler geçerli mi? Sonuç olarak ehliyetim var.

Evet yetersiz ehliyetten yerim de mesela kaza durumunda falan ne olur onu merak ediyorum ve 18 yaş altı ruhsat alabiliyor muyum?

Google'dan baktim 18 yas alti ruhsat üstüne olmuyormuş galiba çünkü ceza yediğinde ruhsat sahibinede aynı miktarda yazılıyormus yani ceza ikiye katlanıyor.

Senin ehliyet A1 mi? Eğer öyleyse hiçbir işe yaramaz. Traktör ehiyetin de olsa, A1 ehliyetin de olsa aynı cezayı yiyorsun.

Demek istediğim mesela benim ehliyetim yok araba bana vurdu ama ehliyetim olmadigi icin ben kusurlu sayiliyorum, ama ehliyetim A1 ise kaza durumunda ne oluyor onu demek istiyorum. Cevirmede vs. polis durdurduğunda ehliyet yetersizliginden ceza yerim zaten benim demek istediğim kaza anında ne oluyor.

Geri
Yukarı