A10-6800K APU Sistem Yükseltme

gonan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar.

2 yıldır kullandığım sistem aşağıdaki gibidir:

AMD A10-6800K
GIGABYTE F2A68HM-DS2
Sapphire Nitro R7 370 4GB
Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz 8GB

Yeni toplayacağım sistemin ileriye dönük ve oyun odaklı olmasını istiyorum. İşlemcimi de bu yönden zayıf buluyorum ve bunun yerine i3-8100'ü düşünüyorum. Sorum şu ki; işlemci, anakart ve RAM değişimi yeterli midir yoksa ekran kartını da değiştirmeli miyim? Ekran kartını daha ilerde değiştirmeyi düşünüyorum. CS:GO, Fortnite gibi oyunlarda en az 120 FPS almak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 8100 tercih edilebilir kullanıyorum gayet iyi oyunlarda ram ddr4 yapabilirsin pubg gibi oyunlarda drop yersin anakartı yükseltirsen senin için iyi olur ekran kartı iyi gibi hatta anakartı şimdi iyi al işlemciyi iyi al ilerde güzel bir ekran kartı alırsın

Bileşenlerini satıyorsan ve elindede para varsa işlemciyi en az i5 al derim bende var ama benim imkanım yoktu ama ilerde işlemciden sıkıntı çekmezsin , i5 8600 mesela.

Hala A10-6800K kullananan varmıymış ya :') CS:GO 'da 120 FPS almak istiyorum demene şaşırdım, çünkü ekran kartı olarak apu kullanmama rağmen 120 FPS alıyorum.

i3 8100 öneririm, işlemci olarak. i5'e göre biraz daha ucuz ve kötü bir işlemci de değil.
8x2 ve ya 4x2 dual channel yararına olur.

i3 8100 tercih edilebilir kullanıyorum gayet iyi oyunlarda ram ddr4 yapabilirsin pubg gibi oyunlarda drop yersin anakartı yükseltirsen senin için iyi olur ekran kartı iyi gibi hatta anakartı şimdi iyi al işlemciyi iyi al ilerde güzel bir ekran kartı alırsın

Evet ben de öyle düşünmüştüm. Şu anlık değişimi anakart, ram ve işlemciden yana kullanmak daha mantıklı ki ekran kartı fiyatlarının uçtuğu bu dönemde ekran kartı almak en son aşama. i5 8600'ü de düşündüm fakat bütçeyi de hesaba katarak i3 daha mantıklı olur diye düşündüm.
Hala A10-6800K kullananan varmıymış ya :') CS:GO 'da 120 FPS almak istiyorum demene şaşırdım, çünkü ekran kartı olarak apu kullanmama rağmen 120 FPS alıyorum.

i3 8100 öneririm, işlemci olarak. i5'e göre biraz daha ucuz ve kötü bir işlemci de değil.
8x2 ve ya 4x2 dual channel yararına olur.

Evet malesef kullanıyorum :) 120fps demekten kastım stabil 120fps. bazen oyunlarda o kadar çok fps düşüyor ki(cs gibi oyunlarda bile) işlemcinin artık yenilenmesinin gerektiğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı