A10 7850K Sisteme MSI A55M-E33 O.C. Genie

Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün işlemci fanım çok ses çıkardığı Blizzard T2 Mini aldım. Gayet sorunsuz çalışıyor. Sistemim A10 7850K APU, MSI A55M-E33 anakart ve 2x4 1600Mhz DDR3 RAM'den oluşuyor. Bios'a girip, O.C. Genie'yi aktifleştirirsem herhangi bir risk doğar mı? Güç kaynağım Everest Eagle kasa ile beraber gelen 400W güç kaynağı. Pek kaliteli bir şey değil. Ancak ekstra bir overclock yapmayı düşünmüyorum. Sadece anakartın otomatik overclock özelliğini kullanacağım. Riskli midir? Ne kadar performans yükseltir? @SypeR

Son düzenleme:
Bence elindeki güç kaynağı ile OC denemesine girişme, bileşenlere zarar verme ihitmalin var. Ama BIOS'daki otomatik OC seçeneği ile de işlemci ve dahili ekran kartına da OC yapabilirsin. En iyi şartlarda performans %5-10 arası artabilir.

Benim önerim hem cpu hem de gpu stress testlerini aynı anda çalıştırıp hangi sıcaklıkta yaklaşık olarak sabitlendiğine bakıp ona göre overclock yapmayı düşünün. Mevcut halde zaten 80 derecelere çıkıyorsa boşver.
Crossfire için bir ekran kartı alırsanız GPU performansı CPU'ya göre oyunlarda yüksek kalırsa işlemcinin GPU mhz'ini düşürüp CPU mhz'ini artırırsımız. Kavery'leri çok iyi değerlere OC edenleri gördüm yabancı forumlarda ama GPU da aynı anda çalışında sıcaklığa çok etkisi olacaktır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı