A10 7850K üzerine sistem tavsiyesi

kemalicecek

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim üzere, A10 7850K üzerine bir sistem toplamak istiyorum. Anakart olarakta; MSI A88-G45 veya Asus A88X Crossblade Ranger düşünüyorum. Aslında oyun oynayan biri olmasam da GTA V vb oyunları oynayasım var bu yaz. Ancak bu süre zarfında bilgisayarı sadece APU ile kullanıp sonra güncellemeyi düşünüyorum.

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim, genel olarak Visual studio falan kullanıyoruz, ilerde neler çıkar bilemiyorum ama 3D modelleme olsun Photoshop olsun üzerinde çalışmak istediğim konular...

Konuya dönersek APU''lu ve sonra güncellenecek bir sistemi oyunlarda ve bu tarz programlarda rahat kullanabilir miyim? Yoksa aceleye getirmeden, yaz sonunu bekleyip 4690k ve Z97 Gaming 5 gibi bi kombinasyon mu kullanmalıyım?

A10-7850k uygun derseniz, anakart , (ilerde yükseltmek için tekli) 8 GB RAM, kasa, ilerde alacağım ekran kartı ve ihtiyacım muhtemel güç kaynağını belirlemede yardımcı olur musunuz? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Crossblade Ranger böyle bir sistemin maksadını aşıyor bence. Bu sistem bütçe odaklı bir sistem olmalı. APU, Photoshop için donanımsal hızlandırma sunuyor. 3D modelleme konusunda OpenCL desteği mevcut her daim.

APU'nun ve diğer AMD işlemcilerin tek çekirdek performansı düşük. Öte yandan Windows 10'un gelişi ve DX12 ile birlikte çoklu çekirdek kullanımı önem kazanıyor. APU sistem alıp ileride buna ekran kartı takıp darboğaz olmadan kullanabilirsiniz.

Beklemek istemiyorsanız alın. Güç kaynağı 400-500W gayet yeterli olur böyle bir sisteme, ileride rahatlıkla GTX 970 bile takarsınız 500W alırsanız.

Crossblade Ranger böyle bir sistemin maksadını aşıyor bence. Bu sistem bütçe odaklı bir sistem olmalı. APU, Photoshop için donanımsal hızlandırma sunuyor. 3D modelleme konusunda OpenCL desteği mevcut her daim.

APU'nun ve diğer AMD işlemcilerin tek çekirdek performansı düşük. Öte yandan Windows 10'un gelişi ve DX12 ile birlikte çoklu çekirdek kullanımı önem kazanıyor. APU sistem alıp ileride buna ekran kartı takıp darboğaz olmadan kullanabilirsiniz.

Beklemek istemiyorsanız alın. Güç kaynağı 400-500W gayet yeterli olur böyle bir sisteme, ileride rahatlıkla GTX 970 bile takarsınız 500W alırsanız.
Abi gtx 970 gta 5 gibi veya mp bf4 gibi oyunlarda sıkıntı cıkartır mı ?

Recep bey, cevabınız için teşekkürler. Haklısınız sistem başlangıç olarak bütçe odaklı, lakin ilerde gtx 970 yada r9 290x gibi bi upgrade yapmayı düşünüyorum. O zaman ki duruma göre 780ti bile alabilirim açıkçası. Şuan bu kadar bütçe odaklı ilerlemenin sebebi kredi kartı kullanmamam. Bu ay 2bin ve yaz sonunda 2-2.5 bin olmak üzere 4.5bin TL ye kadar bir bütçe ayırmam.
Bu kadar düşünmemin sebebi 2yıl önce aceleye getirip bir bakkaldan aldığım bir laptoptan ağzımın yanması. Bu yüzden bir taraftan aceleye getirmemek isterken, bir taraftan şu laptoptan düzgün bi sisteme geçmek istiyorum.
Konuyu toplamak gerekirse, belki de crossblade'in biraz fazla olacağında haklısınız, lakin Asus'u Msi'dan daha kaliteli buluyorum. Memnun edecekse arada ki 200tl çok önemli değil, ama onu şuraya yatırman daha mantıklı derseniz önerinizi dinlerim. Tam olarak çözmek istediğim; yaz sonunu bekleyip 4690k almadığım için en ufak bi pişmanlık duyma ihtimalim söz konusu mu?

AMD seçmemin sebebi amd ile yaz sonunda güncellemek üzere şuan 2.5bin TL'ye bi sistem toplanabiliyor. Ama sanırım 4690k da tüm sistemi aynı anda almayı beklemek zorundayım. Yazın oyun falan oynar zaman geçirirdim :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı