A10 7860K sistem yükseltme tavsiyesi

Bütçe
2250-2800

darkerthanblack1

Centipat
Merhabalar,
Öncelikle bilgisayarımın özellikleri şu şekilde:

İşlemci: AMD A10-7860K Radeon R7 (4C)
Ekran kartı: AMD Radeon R7 240 Graphics.
Anakart: Gigabyte GA-F2A88XM-D3HP.
RAM: 8 GB.
Harddisk: 1TB

Benim en çok oynadığım oyun CS:GO dur ve ortalama 50-60 FPS alıyorum. Maddi imkanım çok yok o yüzden yeni bir PC alamıyorum. GTA 5 gibi oyunlar oynamıyorum. Bu yüzden CS:GO'da 140 FPS alabileceğim bir PC benim için yeterli olacaktır. Bilgisayar parçalarımdan hangilerini yükseltirsem istediğim neticeyi alabilirim? Veya yükseltebilme imkanım var mıdır çünkü anakartın değişmesi gerekebiliyormuş. Eğer yükseltmek yeni bir pc almaktan daha mantıksızsa CS:GO için önerebileceğiniz F/P ekran kartı ve işlemcileri yazabilirsiniz. Beni bilgilendirebilirseniz çok memnun kalırım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorarsan işlemcin gayet güçlü bir işlemci. Sadece ekran kartını değiştirmen yeterli bir de yanına 8gb daha ram eklerseniz daha iyi olur.

Bir kaç yerde sorduğumda anakart ddr3 olduğu için yükseltemezsin, anakartı da değiştirmen gerek diyorlardı. Bu doğru mu?

Bir kaç yerde sorduğumda anakart ddr3 olduğu için yükseltemezsin, anakartı da değiştirmen gerek diyorlardı. Bu doğru mu?
Eğer işlemci değiştirmek istersen anakartı da değiştirmen gerekiyor ama onun haricinde bir sıkıntı olmaz.

Son bir sorum daha olacak bu işlemciye uygun ekran kartı önerebilir misiniz? Dediğim gibi 100 FPS üstünde alsam yeter ve ekran kartını değiştireceksem bütçem var. Yani işlemcimin kaldırabileceği en iyi ekran kartı ne olabilir? AMD tercih ederim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…