A10 7870K ve 1050 Ti sisteme PSU önerisi

Wien

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Oyuna girdiğimde bazen direkt bazense bir kaç saat sonra bilgisayar kendini tekrar başlatıyor ve uzun süre kullanılamaz hale geliyor. Aslında sadece oyun değil normal kullanımda da olabilen bir sorun neyse bunun hakkında farklı bir konu açmıştım ve sorunun PSU kaynaklı olduğunu öğrendim.
250-300 TL kadar bütçem var ve sistemimi besleyebilecek, beni bu sorundan kurtarabilecek bir PSU önerebilirseniz çok sevinirim. Şuan kullandığım PSU Corsair VS650 ve sistemimde şu şekilde:
  • A10-7870K
  • MSI A68HM-E33 V2
  • KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING X

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığınız prizi başka bir prizle deneyebilirsiniz. Akım korumalı olası da önemli olur. Psu ya da etki edebilir.
Termal macun yenilemesi yaptım.
Şuan dediğinizi deniyorum.
Kullandığınız prizi başka bir prizle deneyebilirsiniz. Akım korumalı olası da önemli olur. Psu ya da etki edebilir.
Tesadüf müydü bilmiyorum ama 3-4 saat kadar kesintisiz şekilde oyun oynadım fakat sonra gene kapandı.
Hal buyken problem PSU kaynaklı olmayabilir mi?
Bugün yaklaşık 20 dk kadar kullandım ve gene kapandı.
Oyun felan da oynamadım yani sadece müzik felan dinliyordum.
Neler olduğunu tam olarak anlayabilmiş değilim, bir parça bozuksa sürekli aynı şey olması gerekmez mi?
Termal macun yenilemesi yaptım.
Şuan dediğinizi deniyorum.

Tesadüf müydü bilmiyorum ama 3-4 saat kadar kesintisiz şekilde oyun oynadım fakat sonra gene kapandı.
Hal buyken problem PSU kaynaklı olmayabilir mi?
Bugün yaklaşık 20 dk kadar kullandım ve gene kapandı.
Oyun felan da oynamadım yani sadece müzik felan dinliyordum.
Neler olduğunu tam olarak anlayabilmiş değilim, bir parça bozuksa sürekli aynı şey olması gerekmez mi?
Sanırım sorun PSU fanında belli bir süre sonra duruyor yada çalışmıyor emin değilim.
Isınınca da kapanıp kendini korumaya alıyor muhtemelen, bu sebepten bilgisayar tekrar başladığında direk kapanıyor diye düşünüyorum.
Yapılabilecek bir şey var mıdır?

Son düzenleme:
Sıcaklık değeri çok iyi. Tüm kabloları çıkartıp, yeniden montaj yapmayı denediniz mi? Bir temassızlık olabilir belki de. Öncelikle hatanın tam olarak nerede olduğunu bulmalısınız. Yeni PSU aldığınızda sorun devam edebilir. Bunun için tanıdığınızdan ya da bir bilgisayarcıdan ödünç alabileceğiniz bir PSU bulup test etmek olacaktır.

Sıcaklık değeri çok iyi. Tüm kabloları çıkartıp, yeniden montaj yapmayı denediniz mi? Bir temassızlık olabilir belki de. Öncelikle hatanın tam olarak nerede olduğunu bulmalısınız. Yeni PSU aldığınızda sorun devam edebilir. Bunun için tanıdığınızdan ya da bir bilgisayarcıdan ödünç alabileceğiniz bir PSU bulup test etmek olacaktır.
Bütün parçaları ve kabloları tek tek söküp taktım.
Kasanın temizliğini kısa süre önce yapmıştım zaten, dün termal macun yenilemesi de yaptım.
BIOS, Windows ve ekran kartı güncel.
Farklı priz de denedim.
Geriye sanırım bir tek PSU kalıyor, malesef etrafımda PSU ödünç alabileceğim biri yok.
Belki bir bilgisayar tamircisine götürmeliyim.
...
Arkadaşlar ben ne yapmalıyım bilmiyorum, bana bir yol gösterin lütfen.
Yapmadığım şey kalmadı fakat bu problem beni çıldırtacak.
PSU önerisi alabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı