A10-7870K ve GTX 1050Ti FPS Düşmeleri

DonTe

Hectopat
Yer
Büyükçekmece, İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Sistemimde bir problem var her türlü şeyi denedim ama olmadı. İlk sistemden başlamak istiyorum;
  • İşlemci : AMD A10-7870K
  • Anakart : MSI A68HM-e33 v2
  • RAM: 8 GB 1600 MHz
  • Ekran Kartı : GeForce® GTX 1050 Ti Windforce OC 4G
  • Power : 600W Lite 80+
Bu sistem darboğaz yapar mı? Araştırmalarıma göre darboğaz yapmaz diyorlar fakat. Fortnite oyununda FPS 60 başlıyorum kalabalık yerlerde 20 ve 10'a kadar düşüyor. APU işlemci olması dolayıyla R7 kullanma ihtimaline döndüm fakat bununla alakalı bir sorun görmedim. Elimde olan HD 6850 ekran kartı ile de aynı FPS alıyorum. Win 10 denedim aynı sonuç. Win 8.1 denedim aynı sonuç.
Ekstra olarak HD 6850 Win 8.1 desteklediği için. Aynı şekilde 6850 de denedim yine aynı sonuç.
BIOS'um güncel durumda. İşletim sistemim orijinal ve son güncel sürümlerde.
Ekstra olarak film vs izlerken tam ekranda donma yapıyor. Hatta tek 8 GB RAM AMD'lerde biraz sıkıntı diye bir şey duydum gittim 4x4 8 GB RAM ile denedim. Aynı sonucu verdi.
Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Yoksa da bana önerisi olan bir arkadaşımız var mı? :)

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bir zamanlar APU sistemime R9 380 takmıştım ve aynı sorunları yaşamıştım ve bildiğin üzere R9 380 de iyi bir ekran kartı idi işlemci de darboğaz var ve tek çözümü işlemci değişmek GTX 1070'e geçmeden önce İ5 6402P satın almıştım ve bu sorunu çözmüştü.

Cevap için teşekkür ederim. Maalesef dediğiniz gibi darboğaz yapıyor. İşlemci ve anakartımı değiştirince problemi çözdüm. Başına böyle sorun gelen arkadaşlar varsa işlemci darboğaz yaptığı için fps düşmesi yapıyor. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı