A10 7870K vs A10 7890K

TheLyre

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben bilgisayarımı upgrade yapmak istedim ama pek bütçem yoktu. Bu yüzden APU'ya yönelme kararı aldım. Şimdi 3 sorum var:

1. A10 7870K ile A10 7890K arasında soğutucu dışında büyük bir fark var mıdır?
  2. Ayrıca şu an maddi açıdan aralarında 60 TL'ye yakın fiyat farkı da bulunuyor. Yani bütçem de kısıtlı olduğu için A10 7890K için bütçeyi zorlamaya değer mi?
  3. A10 7870K iyi bir fan ile kullanılsa ısınma sorunu kapanmaz mı?

Ayrıca A10 7870K Near-Silent versiyonu Türkiye'ye gelmiş. Yani soğutucu sıkıntısı giderildi diyorlar. Bu doğru mudur?

Near Silent ile daha iyi bir soğutucu geldi. Zaten ısınma sorunu yoktu, ses sorunu vardı, artık o da yok. Bütçen nedir? Hangi parçaları almayı düşünüyorsun?

2 APU arasında işlemci frekansı ve soğutucu dışında bir fark yok aynı GPU var ikisindede. Tamamiyle senin tercihin, aradaki frekans farkının kullanıcının hissedebileceği ölçüde olduğunu düşünmüyorum.

Peki arkadaşlar diyelim ki A10 7870K aldık ve 1.5 - 2 yıl kullandık. Bu süreden sonra ekran kartı alsak yine bir 2 yıl gider mi? Yani uzun kullanım için 60 lira fiyat farkı vermeye değer mi?

Ayrıca bütçem kısıtlı yani 'hadi iyisi olsun.' deyip de fazlasını alamıyorum.

Aradaki frenkans farkı, değişen teknolojileride düşünürsek 2 yıl "daha" götürecek bir fark değil.

O zaman bu iki işlemci arasında ki tek fark wraith soğutucu mu ? Zaten benim kasanın güçlü soğutucu var ve benim oda itibariyle hep cereyan oluyor :D ısınma problemi yaşamam kısacası.
Ayrıca bütçemi de zorlayamadığım için 7870k mantıklı diyorsunuz?

Tabiki soğutucunuz varsa 7870K alın derim ben. Technopat da bununla ilgili fikrini 7890K incelemesinde belirtmişdi, içinizin rahatlamasını istiyorsanız onu da izleyebilirsiniz.

Tabiki soğutucunuz varsa 7870K alın derim ben. Technopat da bununla ilgili fikrini 7890K incelemesinde belirtmişdi, içinizin rahatlamasını istiyorsanız onu da izleyebilirsiniz.

Valla 60 tl fark için soğutucusu iyi model almak ne kadar mantıklı bilemem ama benim bu konuda sıkıntım yok. 1500 Tl'lik bilgisayarı bende eksiklerim doğrultusunda toplayacağım. Teşekkürler.

-Msi a68hm v2 anakart
8 gb hyperx beast 2400 mhz ram
-a10 7870k işlemci

2 yıl sonra da inşallah bir ekran kartıyla güçlendirirsem tadından yenmez. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı