A10-7890k sistem yükseltme önerisi

Lexionn

Hectopat
Anakart DDR3 FM2+ uyumlu, RAM 8 GB sanırım 1600 MHz.

RAM düşük olduğu için tam performans alamıyorum, piyasada da 2400 MHz DDR3 RAM bulamadım, sistemi geliştirmek için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tavsiyem güçlü uzun ömürlü bir ekran kartı alman ram tavsiye etmiyorum ama eğer 4+4=8 gb ram var ise 4gb ramlardan bir tanesini çıkar git yerine 8 gb tak 1600 mhz böylece 2400 sorunu kalkar.
Hayır tabikide 200tllik eski nesil xeon işlemci ile 1060 kullanan insanlar var. 2k 4k gibi çözünürlüklerde sıkıntı olmuyor. Sonuç olarak eğer profesyonel anlamda kullanmayacaksan (Render-Grafik tasarım) hiç bir problem olmaz 1050 fiaytına dahah güzel kartlar bulursun iyi bir araştırma ve pazarlık ile ...
Ben GTX 1050 aldım ama darboğaz sorunu yaşıyorum.Acaba eksik bir ayar olabilir mi veya bu durumun ramlerle ilgisi olabilir mi ramlerim 2x4 2400mhz O.C lu olmasına rağmen biosta 1333 mhz de çalışıyor.Ramleri 2400 mhz getirmeye çalıştığımda mavi ekran hatası alıyorum.
Hayır tabikide 200tllik eski nesil xeon işlemci ile 1060 kullanan insanlar var. 2k 4k gibi çözünürlüklerde sıkıntı olmuyor. Sonuç olarak eğer profesyonel anlamda kullanmayacaksan (Render-Grafik tasarım) hiç bir problem olmaz 1050 fiaytına dahah güzel kartlar bulursun iyi bir araştırma ve pazarlık ile ...
Ekran kartını aldım ve darboğaz sorunu yaşıyorum ne yapmalıyım

Son düzenleme:
Ben GTX 1050 aldım ama darboğaz sorunu yaşıyorum.Acaba eksik bir ayar olabilir mi veya bu durumun ramlerle ilgisi olabilir mi ramlerim 2x4 2400mhz O.C lu olmasına rağmen biosta 1333 mhz de çalışıyor.Ramleri 2400 mhz getirmeye çalıştığımda mavi ekran hatası alıyorum.

Ekran kartını aldım ve darboğaz sorunu yaşıyorum ne yapmalıyım
Eski yazılarıma bakarken gördüm kusura bakma, kullanımları detaylı atabilir misin?

Geri
Yukarı