A20 bilgisayara bağlanmıyor

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Geçenlerde şarj almama problemiyle karşılaşıyordum, telefonu yeniden başlatınca düzeliyordu. Son birkaç haftadır bu sorunu yaşamıyorum ancak şimdi de bilgisayara bağlanmama problemiyle uğraşıyorum. Kabloyu takınca algılıyor, şarj almaya başlıyor ancak sadece şarj alıyor. Bundan önce çok uzun zaman önce denemiştim, sorunsuz bağlanmıştı, ne zamandan beri böyle bir sorun var hiç bilmiyorum. Bugün fark ettim.
Bilgisayardaki her USB soketini denedim (hepsi sorunsuz çalışıyor), kardeşimin kablosuyla denedim (aynı şekilde bu da çalışıyor), telefonu defalarca yeniden başlattım, bilgisayarı da yeniden başlattım. Hiçbiri işe yaramadı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk mesajınızda belirttiniz mi? Belirtmediniz.

İkincisi ben kimseye öyle dediğiniz gibi davranmıyorum. Hatta SORU İŞARETİ ile bitirmişim.

Yani kibirli bir şekilde AHKAM kesmiyorum.

Sorunuzun cevabı USB TETHERING.

Bunun için Google'da tonla bilgi var.

Bak burada da anlatmış.

İngilizceniz yoksa google translate ile sayfayı çevirebilirsiniz.

Son olarak; tepki verirken bir düşünün. Acaba eksik bilgi verdim mi vermedim mi diye.
Bu yalnızca size karşı düşündüğüm bir şey değil. Bir haftaya yakın süredir bu sorunla uğraşıyorum ve gerçekten sıkıldım. Üstüne bir de siz böyle bir mesaj atınca karşılaşınca ekstra sinirlendim. Tabiri caizse bardağı taşıran son damla oldu. 3 seneye yakındır bu forumdayım, geldiğimden beri aynı sorunla karşılaşıyorum. Ama kendim yaşıyorum ama birini görüyorum. İnsanlara salak gözüyle bakıyorsunuz. Tekrar belirtiyorum, sadece siz değil. Böyle davranan tüm kullanıcılar olarak.
Kullanıcının biri "oyun hata veriyor" gibi bir konu açıyor, hemen altta bir mesaj "Hocom sostom ozollokloronoz no?". Sistem özelliğiyle alakalı olan durum var, olmayan durum var. Olmadığı bariz durumlarda bile bunu yapıyorlar. Bu sadece basit bir örnek.
Ben burada cihazın bağlanmadığı şikayetimi paylaşmışım, çözüm önerisi rica ediyorum. Gelmiş bana öyle yapma böyle yap diyorsunuz, bir de üstüne bilgi vermemişsiniz diyorsunuz. Size bir soru sormak istiyorum: Hiç aklınıza gelmedi mi neden USB bağlamak isteyeceğim? Belli ki kablosuz bağlanamıyor ben de USB ile bağlamak istiyorum. Her şeyi geçtim, belki canım öylesine bağlamak istedi ve sorun yaşanmasını istemiyorum. Sizi ilgilendirir mi? Gönüllü bir şekilde forumda destek vermek istiyorsanız verirsiniz. Kusura bakmayın ama vermeyecekseniz de boş mesaj atmayın! Kimse sizden zorla yardımcı olmanızı istemiyor ancak böyle davranmanız da sinir bozuyor. Kaç seferdir "Oh be! Sonunda biri mesaj atmış, belki işe yarar" diye büyük bir ümitle giriyorum ve bu mesaj. Hiçbir halta yaramayan bir mesaj. Siz ne düşünürdünüz böyle bir durumda?
Bilgisayara bağladıktan sonra telefon, bu tür seçenekler sunmuyor mu:

Eki Görüntüle 496089
Hiç çıkmıyor dediğim gibi. Sadece şarj oluyordu ki az önce bir ümitle denedim ve nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok ancak çalıştı.
Kardeş sürücü tanıtman gerek bende aynı problemleri çekmiştim, videosunu bulursam atayım .
Eğer bir daha sorun yaşarsa diye yükledim. Her şey iyi gözüküyor.

Bu yalnızca size karşı düşündüğüm bir şey değil. Bir haftaya yakın süredir bu sorunla uğraşıyorum ve gerçekten sıkıldım. Üstüne bir de siz böyle bir mesaj atınca karşılaşınca ekstra sinirlendim. Tabiri caizse bardağı taşıran son damla oldu. 3 seneye yakındır bu forumdayım, geldiğimden beri aynı sorunla karşılaşıyorum. Ama kendim yaşıyorum ama birini görüyorum. İnsanlara salak gözüyle bakıyorsunuz. Tekrar belirtiyorum, sadece siz değil. Böyle davranan tüm kullanıcılar olarak.
Kullanıcının biri "oyun hata veriyor" gibi bir konu açıyor, hemen altta bir mesaj "Hocom sostom ozollokloronoz no?". Sistem özelliğiyle alakalı olan durum var, olmayan durum var. Olmadığı bariz durumlarda bile bunu yapıyorlar. Bu sadece basit bir örnek.
Ben burada cihazın bağlanmadığı şikayetimi paylaşmışım, çözüm önerisi rica ediyorum. Gelmiş bana öyle yapma böyle yap diyorsunuz, bir de üstüne bilgi vermemişsiniz diyorsunuz. Size bir soru sormak istiyorum: Hiç aklınıza gelmedi mi neden USB bağlamak isteyeceğim? Belli ki kablosuz bağlanamıyor ben de USB ile bağlamak istiyorum. Her şeyi geçtim, belki canım öylesine bağlamak istedi ve sorun yaşanmasını istemiyorum. Sizi ilgilendirir mi? Gönüllü bir şekilde forumda destek vermek istiyorsanız verirsiniz. Kusura bakmayın ama vermeyecekseniz de boş mesaj atmayın! Kimse sizden zorla yardımcı olmanızı istemiyor ancak böyle davranmanız da sinir bozuyor. Kaç seferdir "Oh be! Sonunda biri mesaj atmış, belki işe yarar" diye büyük bir ümitle giriyorum ve bu mesaj. Hiçbir halta yaramayan bir mesaj. Siz ne düşünürdünüz böyle bir durumda?

Başkalarının mesajlarından bana patlamanızı anlayış gösterebilirim, insanlık hali. Ancak "İnsanlara salak gözüyle bakıyorsunuz" biraz ağır bir genelleme olmuş. Ben kişisel olarak öyle bakmıyorum bu 1.

Siz USB ile bağlantı yapmaya çalışıyorsunuz. Benim ilk düşündüğüm "Neden Wi-fi ile bağlamadı ki? Bir sorun mu var acaba?" oldu ve mesajımda da okuduğunuz üzere

1580822822409.png

dedim sadece.

Ağır bir linç gerektiren bir durum olarak görmüyorum bunu. Bu da 2.

Benim de aynı marka model cihazım var ve USB tethering ile defalarca bağladım.

Ayrıca burası bir forum "Ben yazayım cevap alayım" ortamı değil. Her şey gönüllülük esası ile gider burada.

Benim başıma böyle bir şey başıma gelse ve bana benim yazdığım gibi bir cevap gelse "Wi-fi ile değil USB ile bağlamam gerek, wi-fi çalışmıyor" diye mesaj atardım sizin gibi insanları aşağılayarak değil kusura bakmayın. Bu da 3.

:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı