A320M-A Pro ile R5 2600 ve RX 6500 XT uyumlu olur mu?

koalanız

Centipat
Daha fazla  
Selam elimde halihazırda RX550 (2gb/ 64 Bit) var ve bana yetmemeye başladı, o yüzden RX6500 XT almayı planlıyorum.
  • İşlemcim: Ryzen 5 2600.
  • Anakartım: A320M a Pro.
Sizce darboğaz vb. şeyler olur mu ve birbirlerine uyarlar mı? Fazla param yok bu sebeple daha pahalı bir ekran kartı bakamıyorum. RX6500 XT'ye ucu ucuna yetecek kadar param var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam elimde halihazırda RX550 (2gb/ 64 Bit) var ve bana yetmemeye başladı, o yüzden RX6500 XT almayı planlıyorum.
  • İşlemcim: Ryzen 5 2600.
  • Anakartım: A320M a Pro.
Sizce darboğaz vb. şeyler olur mu ve birbirlerine uyarlar mı? Fazla param yok bu sebeple daha pahalı bir ekran kartı bakamıyorum. RX6500 XT'ye ucu ucuna yetecek kadar param var.

O anakarta RX 6500 XT takılır fakat PCI-e yuvası 3.0 olduğundan ekran kartından tam performans alamazsınız. Yani ekran kartından tam performans alabilmek için bir gözden B550 anakart çıkarmanız lazım. Ekstra olarak anakarta BIOS Update yapmanız gerekiyor işlemcinin uyumlu olabilmesi için.

Son düzenleme:
O anakarta RX 6500 XT takılır fakat PCI-e yuvası 3.0 olduğundan ekran kartından tam performans alamazsınız. Yani ekran kartından tam performans alabilmek için bir gözden A520 anakart çıkarmanız lazım. Ekstra olarak anakarta BIOS Update yapmanız gerekiyor işlemcinin uyumlu olabilmesi için.

YouTube üzerinden bazı videolar izledim kartın PCI-e 3.0 performansı GTX1650'den daha iyi gözüktü başka şansım olduğunu da düşünmüyorum sizin bir öneriniz var mı farklı bir karta mı yöneleyim sizce ?

YouTube üzerinden bazı videolar izledim kartın PCI-e 3.0 performansı GTX1650'den daha iyi gözüktü başka şansım olduğunu da düşünmüyorum sizin bir öneriniz var mı farklı bir karta mı yöneleyim sizce?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RX 6500 XT zaten 1650'den daha yeni ve daha güçlü bir ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı