A320M-R anakarta R5 5500 takılır mı?

berkeleyf

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ASUS Prime A320M-R 2666Hz anakartım var. Ryzen 3 1200 işlemcimi Ryzen 5 5500 ile değiştirme kararı aldım amacım yavaş yavaş iyice zam gelmeden sistem toplamak. Şu an ekran kartım RX 570, yavaş ve uzun süreli süreceği için acaba anakartıma R5 5500 takarsam verim alabilir miyim? ASUS'un sitesine girdiğim zaman destekliyor gözüküyor belki yanlış yerden baktım ama telefonuma bir kurayim dedim öylesine anakartımı A320M-R-sı olarak gördü. Ayrıca böyle bir anakart da var, acaba BIOS güncellerken bana sıkntı yaratir mı? İkisinin de özellikleri aynı gözüküyor. Teşekkür ederim.

Screenshot_20230507-152511_My Files.jpg

Merhaba ASUS Prime A320M-R 2666Hz anakartım var. Ryzen 3 1200 işlemcimi Ryzen 5 5500 ile değiştirme kararı aldım amacım yavaş yavaş iyice zam gelmeden sistem toplamak. Şu an ekran kartım RX 570, yavaş ve uzun süreli süreceği için acaba anakartıma R5 5500 takarsam verim alabilir miyim? ASUS'un sitesine girdiğim zaman destekliyor gözüküyor belki yanlış yerden baktım ama telefonuma bir kurayim dedim öylesine anakartımı A320M-R-sı olarak gördü. Ayrıca böyle bir anakart da var, acaba BIOS güncellerken bana sıkntı yaratir mı? İkisinin de özellikleri aynı gözüküyor. Teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1770010

Doğru BIOS hocam sıkıntı çıkmaz muhtemelen. -sı yazması anakart modeli değil de BIOS ismiyle alakalı bir şey galiba yani anakart modeli olarak yazmamış onu. R5 5500 takarsanız verim alacaksınızdır bazıları çıkıp A320'ye yeni işlemci takılmaz diyecek ama destek varsa takabilirsiniz bir sorun olmaz ancak OC yapamazsınız galiba yapabilseniz bile OC'den verim alamazsınız. Ancak normal performansları alabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı