A51 başlatılıyor ekranında kaldı

alienenver71

Hectopat
Daha fazla  
1.5 ay kadar önce Android 13'e güncellediğim A51 telefon bugün kendi kendine kapandı. Geri açtığımda ekranda sadece telefon başlatılyor yazıyor ve öyle kalıyor. Recovery ekranından wipe cache yapmayı denedim, sorunu çözmedi. İçindeki dosyaları yedeklemeden reset atmak istemiyorum.
Yedeklemenin ya da sorunu çözmenin bir yolu var mı?

Maalesef A51, A50, M31 gibi telefonlarda son zamanlarda sık görülmeye başlandı bu sorun. Hepsi de ortak SoC kullanıyor. Samsungun yaptığı bir hata diye düşünüyorum. Tamire gittiğinde ya kronik sorun diye baştan savıyorlar ya da maliyetli bir anakart değişimi oluyor. Kendi M31 telefonum da birkaç kez kendi kendine kapandı ama açılmama durumu olmadı henüz. Sizin cihazınızda son durum nedir acaba?

Maalesef A51, A50, M31 gibi telefonlarda son zamanlarda sık görülmeye başlandı bu sorun. Hepsi de ortak SoC kullanıyor. Samsung'un yaptığı bir hata diye düşünüyorum. Tamire gittiğinde ya kronik sorun diye baştan savıyorlar ya da maliyetli bir anakart değişimi oluyor. Kendi M31 telefonum da birkaç kez kendi kendine kapandı ama açılmama durumu olmadı henüz. Sizin cihazınızda son durum nedir acaba?

Ben içindeki fotoğraflar gitmemesi için hard reset atmak istemedim Odin'le ap yükledim fakat öyle yapınca yine her şey gidiyormuş... Tüm fotoğraflarım vb gitti, telefon düzeldi, ama artık OneDrive kullanmam zorunlu gibi... Size olur mu bilmiyorum umarım olmaz ama olursa diye sizinde backup yapan bir uygulama kullanmanızı öneririm.

Ben içindeki fotoğraflar gitmemesi için hard reset atmak istemedim Odin'le ap yükledim fakat öyle yapınca yine her şey gidiyormuş... Tüm fotoğraflarım vb gitti, telefon düzeldi, ama artık OneDrive kullanmam zorunlu gibi... Size olur mu bilmiyorum umarım olmaz ama olursa diye sizinde Backup yapan bir uygulama kullanmanızı öneririm.

Fotoğraflar ve dosya için yedekleme uygulaması önerisi istersen, Google Drive ve ya Google Fotoğraflar öneririm. Google'ın servisi olduğundan ve telefonunuz Android olduğundan (erişim izinlerini verirseniz) videoları/fotoğrafları otomatik yedekliyor, 15GB bedava veriyor ve 100GB aboneliği ayda 5 buçuk lira. Tavsiye ederim. (verilen kotayı aşmayın, yoksa Gmail gibi diğer hizmetleri yer açana kadar kullanamıyorsunuz.)

Fotoğraflar ve dosya için yedekleme uygulaması önerisi istersen, Google Drive veya Google Fotoğraflar öneririm. Google'ın servisi olduğundan ve telefonunuz Android olduğundan (erişim izinlerini verirseniz) videoları/fotoğrafları otomatik yedekliyor, 15GB bedava veriyor ve 100GB aboneliği ayda 5 buçuk lira. Tavsiye ederim. (verilen kotayı aşmayın, yoksa Gmail gibi diğer hizmetleri yer açana kadar kullanamıyorsunuz.)

Teşekkür ederim, OneDrive 5GB veriyor ona göre daha iyiymiş. :)

Geri
Yukarı