A520M anakart ile R5 5500 uyumlu çalışmıyor

Tarık Övüngen

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5500
Herkese merhaba,

Bugün Ryzen 5 5500 ve ASUS TUF Gaming A520M Plus II ile sistem topladım. Montaj bittikten sonra sistemi açtım. İlk açılışta görüntü gelmedi ve BIOS flashback ile güncelleme yaptım. Daha sonra görüntü geldi. Kullandığım anakart 5000 serisi desteklemesine rağmen görüntü gelmedi. Bence ASUS'un bu konuyu ele alması lazım.

Benzer durumu MSI B450 anakartta yaşamıştım. Montaj sonrası görüntü alamadım. Aldığım yer ile görüştüm BIOS güncellemesi yapmamı söylediler. USB üzerinden güncelleme sonrası çalıştı.
Olayın sanırım marka ile alakası yok hali hazırdaki yüklü sürümleri yazmaları gerekiyor.

Ben de aynı anakart ve aynı işlemci ile aynı sorunu yaşadım enteresan tarafı son BIOS sürümünde görüntü alamadım 2604 sürümü ile görüntü alabiliyorum.
Aynen Öyle. Ama internette 5000 serisi uyumlu olarak satıyor haliyle konuya hakim olmayan biri böyle bir şeyle karşılaştığı zaman bios güncelleme yapması gerektiğini bilmiyor sıkıntı olabiliyor.

Aynen öyle. Ama internette 5000 serisi uyumlu olarak satıyor haliyle konuya hakim olmayan biri böyle bir şeyle karşılaştığı zaman BIOS güncelleme yapması gerektiğini bilmiyor sıkıntı olabiliyor.

Hayır ben BIOS güncellememe rağmen çalışmadı sırf bu yüzden 2 hafta daha bekledim en son çöpe atacaktım bir önceki BIOS'u yüklemek geldi aklıma bu sayede şu an kullanıyorum memnunum.

@Tarık Övüngen hocam siz son BIOS ile kullanabiliyor musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı