A53 cihazın ısınması nasıl önlenir?

KaanArda06

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba A53 kullanıcısıyım.
Cihazım YouTube Instagram uygulamalarında bile elimi üst taraflara getirdiğimde sıcaklığı hissediyorum ve oyuna gelmek istesem Brawl Stars gibi oyunlarda da abartılı bir şekilde elimi yakmıyor ama sıcak olduğunu hissedebiliyorum. Bunun bir çözümü var mıdır veya bu sadece benim telefonumla mı ilgili yoksa tüm A53'ler böyle mi?

Merhaba A53 kullanıcısıyım.
Cihazım YouTube Instagram uygulamalarında bile elimi üst taraflara getirdiğimde sıcaklığı hissediyorum ve oyuna gelmek istesem Brawl Stars gibi oyunlarda da abartılı bir şekilde elimi yakmıyor ama sıcak olduğunu hissedebiliyorum. Bunun bir çözümü var mıdır veya bu sadece benim telefonumla mı ilgili yoksa tüm A53'ler böyle mi?

İşlemciden kaynaklı yapabileceğin fazla bir şey yok.

Yakın bir zamanda güncelleme yaptınız mı? Elimdeki S21 de benim başımı bu şekilde ağrıtmıştı. Format ile çözdüm(Exynos 2100).

One UI 6 güncellemesini yaptım ama One UI 5.1 dede aynı sorun vardı

İsterseniz deneyin size tavsiyem, cihazınıza format atın ardından yeni bir Samsung hesabı açıp cihazınızı normal şekilde kullanın, eski Samsung hesabı ile eski yedekleri indirince sıkıntı çıkıyor(bende sıkıntı çıkmıştı). Bu sıkıntı optimizasyon sıkıntısı. Eski hesabımda rekor olarak 3 dakikada %2 şarj azaldığını hatırlıyorum. Temiz bir kurulum yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı