A58M-K ile G4560 uyumlu mudur?

Denizcan Ulus

Hectopat
Daha fazla  
A58M-K denilen kötü bir anakartım var, geçtiğimiz günlerde 1050 Ti aldım fakat tam olarak verim alamadığımı düşünüyorum. Bunun için "G4560" isimli işlemciyi satın almayı düşünüyorum. Dostlarım, benim sorum şudur ki, acaba bu işlemci benim anakartıma uyumlu mudur? Yanıtlarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef anakartınız FM2+ soket tipine sahipken G4560 1151. Soketi geçtim, farklı markaların işlemcilerini destekliyorlar. Yani G4560 alacaksanız yeni bir anakart da alacaksınız. Bununla birlikte RAM de tabii.

Verim sorunu anakarttan dolayı olmayabilir. GPU kullanımını test edin. Eğer ki sürekli olarak %90'ın üstündeyse herhangi bir sorun yok diyebiliriz. Daha düşükse işlemci kullanımına bakın. Eğer çok yüksek ise işlemci darboğazı var diyebiliriz.

Peki bu anakarta uygun ucuz bir işlemci almak istesem, ne önerirdiniz? Battlefield 1'de ultra ayarlarda da oynasam 30 fps alıyorum en düşükte de 30 fps alıyorum, bu bir darboğaz belirtisi değil midir acaba? Teknik bilgim fazla yoktur, bunun sebebinin darboğaz olduğunu duymuştum sadece.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı