A8-5600k Performans sorunu

• Konuyu başlatan ferrum
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
F

ferrum

Ziyaretçi
Merhaba yeni bir işlemci aldım ve bazı ciddi problemlerim var, yardımlarınızı bekliyorum.
İşlemci olarak AMD A8-5600k aldım, ancak işlemci apu performansı forumlarda yazılanlar, incelemelerdeki ve videolardaki gibi çıkmadı. İşlemcinin windows puanı 7.3, grafik puanı ise 4.8, eski laptopumdaki gt240m veya intel hd3000 bile 6'nın üzerinde puan alıyor. Puan önemli değil performans önemlidir diyerek oyun ve uygulama yükledim yine sonuç çok kötü. Cod5 oyununu yükledim ve fps maximum 17-18, oynanmayacak kadar kötü, laptopta ise 30 civarı gayet akıcı ve laptopun çöznürlüğü daha yüksek. Test için heaven 4.0 yükledim sonuç yine aynı directx 11 ve tüm ayarlar düşükte fps 6-7 civarı.
Tamam fazla beklentim yoktu alırken ama bu kadar da kötü olmaması lazım değil mi?

Diğer bileşenler şöyle:
  • Anakart Msi A55m-E33 FM2+
  • Ram Gskill Ripjaws 1600mhz cl9
  • İşletim Sistemi Windows7 Home Premium 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
A8-5600K eskidi. Kaveri APU olan A10-7800'ü bekleseydiniz keşke.

A10-7800 incelemesi :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eskidi tamam farkındayım ama a10 alacak bütçem yoktu, 160 tlye bunu aldım. İleride güçlü bir ekran kartı takarım. Benim anlamadığım performansı neden bu kadar düşük. Başkalarında daha yüksek puanlar alıyor ve daha iyi performans veriyor bu işlemci.

Driverları güncellediniz mi ?

Amd Catalyst 14.8 sürümünü kullanıyorum, anakart biosu da güncelledim.

Belleklere biraz overclock yapar mısın ? Bir de Windows 8.1'e geç. Oyunlar orijinaldir umarım.

Overclock yapınca cl11 oldu ramler, ekran kartı performansı çok az arttı.
Windows 8.1 i sevmiyorum bazı programlar çalışmıyor.
Oyunlar korsan torrentten indiriyorum, oyuna para vermem, hatta şuan torren açık 3 oyun indiriyorum...

Overclock yapınca cl11 oldu ramler, ekran kartı performansı çok az arttı.
Windows 8.1 i sevmiyorum bazı programlar çalışmıyor.
Oyunlar korsan torrentten indiriyorum, oyuna para vermem, hatta şuan torren açık 3 oyun indiriyorum...

Oyunlara para vermediğiniz sürece bir tüketim budalası olarak kalırsınız hiçbir zaman bir oyundan zevk alamazsınız :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı