A9-9425 sistemde yüksek CPU kullanımı

Receb Zeynal

Femtopat
Bilgisayarda bir şeyler yapmasam bile CPU değeri çok yüksek oluyor. Bilgisayar açılırken bile CPU yüksek görünüyor.

CPU: AMD A9-9425 Radeon R5, 5 COMPUTE Core
GPU: AMD Radeon(TM) R5 Graphics
RAM: 8 GB

En yüksek kullanım svchost olarak görünöyor. Bununla yanaşı bazen hiç kullanmasam bile AMD Radeon Setting Application olur.

Dosya Ekleri

• Аннотация 2020-10-16 151058.png
    Аннотация 2020-10-16 151058.png
    61,5 KB · Görüntüleme: 62
Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum fakat henüz çözümünü bulamadım.Lenovo Türkiye ile defalarca telefonda görüştük cihaza online bağlantı gerçekleştirdiler ama nafile. Farklı işletim sistemleri de yükledim Linux dagıtımlarından ama sorun devam ediyor donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum artık.

Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum fakat henüz çözümünü bulamadım.Lenovo Türkiye ile defalarca telefonda görüştük cihaza online bağlantı gerçekleştirdiler ama nafile. Farklı işletim sistemleri de yükledim Linux dagıtımlarından ama sorun devam ediyor donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum artık.
Bende Radeondan kaynaklandığını düşündüm ve youtubede araştırdım böyle bir çözüm buldum.

Videolar klasöründe " Radeon ReLive " adlı bir boş klasör açdım. tam da azalmasa da bilgisayar boşda oldukda CPU yükselmiyor .

Dosya Ekleri

• ScreenShot_20210104165646.png
    ScreenShot_20210104165646.png
    46 KB · Görüntüleme: 60
Bende Radeondan kaynaklandığını düşündüm ve youtubede araştırdım böyle bir çözüm buldum.

Videolar klasöründe " Radeon ReLive " adlı bir boş klasör açdım. tam da azalmasa da bilgisayar boşda oldukda CPU yükselmiyor .
Cihazı teknik servise yollayacağım sorun devam ederse iade etmeyi veya satmayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı