ABBY FineReader ile Metin Fotoğraflama

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Eskiden belirli bir metni Optik Karakter Tanıma (OCR) tekniğiyle bilgisayara aktarmak için ilk önce taratırdım; derken bir gün aktarmam gereken çok kalın bir kitap çıktı. İlk on-on beş sayfadan sonra; her defasında sayfa çevirip yeniden tarayıcıya yerleştirmekten ve doğru konumda tutmaya çalışmaktan bunaldığımda, ilk fark ettiğim bunu taratmanın çok uzun süreceği oldu. Daha sonra da kitabın bu işleme dayanamayıp dağılabileceğini fark ettim. Ardından tarayıcıyı bir yana bıraktım ve günümüzde yaygın olarak kullanılan dijital 'bas-çek' fotoğraf makinemi elime aldım. Birkaç denemeden sonra işler sorunsuz ilerledi! FineReader sayfaların fotoğraflarını başarıyla tanıdı.

Tüm kitabın 'fotoğraflarını çekmek' yaklaşık on beş dakika sürdü ve ardından fotoğraflar FineReader tarafından Optik Karakter Tanıma işleminden geçirildi. İhtiyacım olan sonucu, bu değerli kitaba zarar vermeden hızlı ve yüksek kaliteli bir yolla elde ettim.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı