Abra A5 v16.6 düşük GTA V FPS değerleri

Carrasco

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar. Bilgisayarım Abra A5 v16.6 4 GB ekran kartı 8 GB RAM'e sahibim fakat GTA V oynarken FPS 40-50 arasında seyrediyor ayarlarım yüksekte bile değil sorun nedir acaba? Driverlar hepsi en güncel, Windows updatlerim de aynı şekil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar. Bilgisayarım Abra A5 v16.6 4 GB ekran kartı 8 GB RAM'e sahibim fakat GTA V oynarken FPS 40-50 arasında seyrediyor ayarlarım yüksekte bile değil sorun nedir acaba? Driverlar hepsi en güncel, Windows updatlerim de aynı şekil.
Hocam sıcaklık değerleri ne durumda? Eğer sorun sıcaklıklar değilse -ki zaten 85-90 derece arasındaysa normaldir- o zaman çift kanal RAM takarak ekran kartından tam performans alırsınız. 8 GB tek kanal RAM yüzünden bu durumdasınız. Cihazınızda Mux Switch olmadığı için tam performans alamıyorsunuz.

hocam sıcaklık değeri max 70-80 oluyor fakat ben ayarları normale alsam bile yine de bi donma kasma ara sıra oluyor sizce bu normal mi yoksa ayarlar ile bi ilgisi yok oyun 8gb ram üstünü mü istiyor

hocam sıcaklık değeri max 70-80 oluyor fakat ben ayarları normale alsam bile yine de bi donma kasma ara sıra oluyor sizce bu normal mi yoksa ayarlar ile bi ilgisi yok oyun 8gb ram üstünü mü istiyor
Hocam sadece oyun değil tüm sistemin rahat çalışabilmesi için gerekiyor. Mesela normal de sadece günlük kullanımda bir sorun olmazken söz oyuna girince bu oluyorsa o zaman oyun sizin RAM miktarınızı aşıyor demektir. Bu arada bu sıcaklık değerleri oyun oynarken MSI AfterBurner ile anlık olarak mı ölçüldü? Çünkü eğer oyunu Alt+Tab yapıp Armoury Crate üzerinden bakıyorsanız tam doğru göstermeyebilir.

Hocam sadece oyun değil tüm sistemin rahat çalışabilmesi için gerekiyor. Mesela normal de sadece günlük kullanımda bir sorun olmazken söz oyuna girince bu oluyorsa o zaman oyun sizin RAM miktarınızı aşıyor demektir. Bu arada bu sıcaklık değerleri oyun oynarken MSI AfterBurner ile anlık olarak mı ölçüldü? Çünkü eğer oyunu Alt+Tab yapıp Armoury Crate üzerinden bakıyorsanız tam doğru göstermeyebilir.
sıcaklıktan dolayı kasma olduğunu sanmıyorum dediğiniz gibi ram yüzünden donma ve kasma oluyor o zaman 8gb ram ekletirsem sorun düzelicek gibi

Sıcaklıktan dolayı kasma olduğunu sanmıyorum. Dediğiniz gibi ram yüzünden donma ve kasma oluyor. O zaman 8gb ram ekler isem sorun düzelecek gibi.
RAM eklediğinizde sorun çözülürse buraya gelip cevaplardan çözüm olarak seçerseniz başka sizin gibi sorun yaşayan insanlarda faydalanır☺️. İyi forumlar, saygılar. Bu arada berat kandiliniz mübarek olsun.

RAM eklediğinizde sorun çözülürse buraya gelip cevaplardan çözüm olarak seçerseniz başka sizin gibi sorun yaşayan insanlarda faydalanır☺️. İyi forumlar, saygılar. Bu arada berat kandiliniz mübarek olsun.
Eyvallah hocam sizin de kandiliniz mübarek olsun en yakın zamanda elime para geçince alacağım ram takınca geri dönüş yapıcam tekrardan sorun hallolucaktır böyle bi bilgisayarın bu sorunu halledememesi garip olur :)
hocam bir sorum daha olucak ben ayarları en düşüğe alıyorum yani bildiğiniz minecraft oynar gibiyim fakat yine de fps düzeyim aynı bu normal mi yoksa bilgisayarda bi problem olabilir mi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı