Abra A5 v17.2.3 CPU sıcaklığı 95-100 derecelere çıkıyor

19KaRaKaRTaL03

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 V17.2.3

Nvidia GeForce RTX 3050 Ti
11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400H @ 2.70GHz 2.69 GHz
16GB ram
Merhaba Monster Abra A5 v17.2.3 Gaming laptop kullanıcısıyım Forza 5, RDR2, AC Valhalla, CarX Drift Racing Online gibi oyunlarda GPU sıcaklığı 80-90 arasında iken CPU sıcaklığı 95-100 derece arasında oluyor. İlk başlarda herhangi bir FPS düşüşü yaşatmıyor ama 2 buçuk 3 saat aralıksız oynayınca nadiren de olsa FPS droplar oluşmaya başlıyor. Laptopu alalı 3 ay oldu hiç bakıma gitmedi yakında göndermeyi düşünüyorum. Bu sıcaklıklar normal mi işlemciye veya grafik kartına herhangi bir sorun verir mi? Birkaç yerde baktım kimileri yaz aylarında normal diyor kimileri aşırı fazla kesinlikle teknik servise gösterin diyor. Farklı laptop önerilerine açığım, bana iyi ve uzun süre kullanabileceğim Gaming laptop önerisinde bulunursanız sevinirim. Ölçümleri Afterburner ve Control Center'dan kontrol ettim.

Dostum aşırı fazla değil laptoplar için 85 sınırı normal ancak üstü evet sıcak çalışıyor diyebiliriz. Öncelikle laptopun güç durumu nedir. Hangi ayarda kullanmaktasınız? Birde ek bir soğutucu kullanıyor musunuz altına ek fanlı yataklar gibi ya da pasif soğutucular yükselticiler gibi?
Her hangi bir sorun olmaz işlemcin yanmaz ancak yaşadığın durumlar kronikleşerek verdiği etkiyi daha çok hissettirir. Birde fanlarının durumu önemli çok tozlu bir ortamdamı kullanıyorsun laptopu?

Geri
Yukarı