Abra A7 V11.1.3 17,3" Tam Performans Nasıl Alırım?

NambaKorea

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi Abra A7 V11.1.3 17,3" modelini kullanıyorum özellikleri için link : Abra A7 V11.1.3 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
sanki bilgisayardan tam performans alamıyormuşum gibi hissediyorum fps değerleri olarak tatmin edici gelmedi birşeyler yanlış sanırım. Tam performans almak için oyunlardan ne gibi ayarları yapmalıyım bana detaylı bir anlatım yapabilecek arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ediyorum.

Prizde kullanın, Windows güç ayarlarından Nihai gücü seçin. Karşılaştırdığınız laptop nedir? Masaüstü sistemlerle karşılaştıramazsınız.
masaüstü ile karşılaştırmıyorum sistemin kendisini oyunun gereksinimleriyle karşılaştırıyorum.Ayrıca nvidia geforce experience'da oyun için optimum ayarlar en yüksek şekilde öneriyor ayarlıyor ben gidip oyun içindeki herşeyi en düşüğe alsam bile fps 50-75 arası çok saçma.

masaüstü ile karşılaştırmıyorum sistemin kendisini oyunun gereksinimleriyle karşılaştırıyorum.Ayrıca nvidia geforce experience'da oyun için optimum ayarlar en yüksek şekilde öneriyor ayarlıyor ben gidip oyun içindeki herşeyi en düşüğe alsam bile fps 50-75 arası çok saçma.
Alcağınız fps oyuna göre değişir, hangi oyun için hangi değerleri alıyorsunuz ?

Ram yeterli gelmediği zaman fps dropları yaşarsanız. Msi afterburner programı ile cpu,gpu ve ram değerlerini oyun esnasında bi kontrol edin daha iyi anlarsınız.
Tavsiyem dual channel yapın
dual channel derken anlamadım da gforce experience optimum ayarları oyun için herşeyi yüksekte gösteriyor ben herşeyi düşük yapmama rağmen kötü performans alıyorum saçma değil mi?

dual channel derken anlamadım da gforce experience optimum ayarları oyun için herşeyi yüksekte gösteriyor ben herşeyi düşük yapmama rağmen kötü performans alıyorum saçma değil mi?
Dual channel dan kastım ikinci bir ram eklediğiniz zaman dual channel olmuş oluyor ama öncesinde bi msi afterburner ile bi değerleri görün gerçekten ram yetersiz kalıyor mu öğrenelim

Dual channel dan kastım ikinci bir ram eklediğiniz zaman dual channel olmuş oluyor ama öncesinde bi msi afterburner ile bi değerleri görün gerçekten ram yetersiz kalıyor mu öğrenelim
msi afterburner hiç kullanmadım yardım olur musunuz
afterburnerdan baktığımda rami tamamen kullanmıyor 7300mb-7400mb e çıkıyor.Fakat birşey gördüm gpu1 ve gpu2 var gpu1 %100 kullanmıyor 90lara çıkıyor 60 lara iniyor bu iniş çıkışlar fpsi arttırıp azaltıyor orantılı olarak ve gpu2 %20 ila %28 arası değişiyor bir problem var gibi gözüküyor birşeylerde aydınlatır mısınız?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı