Abra A7 v12.2 BIOS güncelleme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rheymerman

Centipat
Arkadaşlar Monster notebook aldım ama BIOS'u güncellememişler. İnternette bulamadım nasil yapacağımı. USB hazır bilgisayara takılı. Ekrandaki gibi bir görüntü alıyorum.

15919758095124851463830317039405.jpg

Devam edince bu hatayı alıyorum.
20200612_184016.jpg

Son düzenleme:
Modeli, Monster Abra A7 v12.2 seri numarası ise, NKNH79DEQF00D00130.

BIOS dosyalarını nasıl paylaşacağımı bilmiyorum hocam. Elimde başka PC olmadığı için bilgisayarcıya gidip USB bellek hazırlatmıştım.

En altta aldığım hatayı continue seçeneğine basınca almıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'ta arama yaparak Windows 10'un nasıl kurulacağını öğrenebilirsiniz. Elinizde USB hazırlayacak bilgisayar yoksa bir arkadaşınızdan rica edin. Bilgisayarcılar genelde korsan yüklüyor.

Cihazın kodu NH79DEQ fakat daha güncel bir BIOS bulamadım. Bir tane buldum, o da şifrelenmiş maalesef.

Biraz zaman geçince yeni BIOS internete düşer.

Windows kurulumu için ayrı konu açınız.

Cihazın kodu NH79deq fakat daha güncel bir BIOS bulamadım. Bir tane buldum, o da şifrelenmiş maalesef.

Biraz zaman geçince yeni BIOS internete düşer.

Windows kurulumu için ayrı konu açınız.

Anladım. Sanırım bu BIOS A7'ler ile beraber gelmiş ve direk UEFI program üzerine otomatik kurulumu kendisi başlatıyor. Zaten dün biraz kurcaladım Boot menüsünden UEFI veya Legacy diye ayar yapamıyorsun. Direk UEFI kuruluma modlu. Belleği seçtiğim zaman Windows kurulumu yükleniyor yazısindan sonra hata alıyorum. Muhtemelen sorun benim USB diskimde. Pazartesi günü temiz bir USB hazırlayıp deneyeceğim. Sorunum çözülürse buraya editler veya ayrı konu açarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda gerekli her şeyi bulabilirsiniz:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı