Çözüldü AC Odyssey Elysium haritasında çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

MrNeoN

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
16
Ekran kartı
GTX 1060
İşlemci
İ7
İyi günler, AC Odyssey'i neredeyse 100 saate yakın oynadım. Ana hikayeye ek olarak "legacy of first Blade" DLC'sini bitirdim. Sonra "the fate of atlantis" DLC'sine geçtim 10-15 dk kadar oynadım oyunu kapattım. Aradan 1 ay geçti bitirmek için gireyim dedim ama oyun yüklenirken çöküyor. Ana menü açılıyor. Hatta geçmiş kayıtlara gittim yine açılıyor. Ama portaldan elysium haritasına geçmeye çalıştığımda çöküyor. Ve ekranda sürekli şu uyarıyı görüyorum:

20220216202453_1.jpg

Ekran kartı sürücüme aygıt yöneticisinden güncelle dedim. En güncel sürüm yüklü diyor. GeForce Experience'de de en güncel "Game Ready" yüklü. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Çözüm önerimi aşağıda belirtiyorum(DDU'i kullanmadan önce hizmetlerden Windows Update'nin otomatik başlatma seçeneğini "devre dışı" olarak ayarlayın ve durdurun);

DDU ile grafik sürücünüzü kaldırın: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra verdiğim ekran kartı sürücüsünü kurun:

Hizmetlerden devre dışı bıraktığımız " Windows Update " hizmetini otomatik olarak ayarlayın ve başlatın.
Önerinizi denedim ancak işe yaramadı.
Sorunu çözdüm. Tüm sorun Türkçe yama dosyası dolayısı ile oluyormuş. Yamayı kaldırıp tekrar kurdum düzeldi. Ama o yazı kaybolmadı. Yazıdan dolayı ekran kartında sorun arıyordum ama yokmuş. Sanırım yamayı aldığım animusprojesinde aboneliğim bittiği için DLC yaması iptal oldu bu da o haritada oyun çökmesine yol açtı.
Çalıştır'a 'msinfo32' yazın ardından CTRL+S ile dosyayı masaüstüne kaydedin ve dosyayı bizimle paylaşın(Google drive) detaylı olarak bakalım.

Çözüm önerimi aşağıda belirtiyorum(DDU'i kullanmadan önce hizmetlerden Windows Update'nin otomatik başlatma seçeneğini "devre dışı" olarak ayarlayın ve durdurun);

Hizmetlerden devre dışı bıraktığımız " Windows Update " hizmetini otomatik olarak ayarlayın ve başlatın.

Önerinizi denedim ancak işe yaramadı.
Sorunu çözdüm. Tüm sorun Türkçe yama dosyası dolayısı ile oluyormuş. Yamayı kaldırıp tekrar kurdum düzeldi. Ama o yazı kaybolmadı. Yazıdan dolayı ekran kartında sorun arıyordum ama yokmuş. Sanırım yamayı aldığım animusprojesinde aboneliğim bittiği için DLC yaması iptal oldu bu da o haritada oyun çökmesine yol açtı.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı