Acer 5742G Mavi ekran

weareyooo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

Birkaç gündür kuzenimin bilgisayarı da mavi ekran vermeye başladı. Burada da zaten bizim ekip var dedim bir iki abim var dedim. Geçen seferkini de @Murat5038 abim çözmüştü zaten. Ama tabii alternatif kişilere de açığız :D

Bu bilgisayar hakkında birkaç açıklama yapayım öncelikle 3 kere tamire gönderdik ve hiçbir şeyde sorun olmadığını söylediler. Bilgisayar da acer5742g (bu bilgisayar benimkinin aynısı ve biraz araştırdım biraz problemli olarak gösteriliyor. Windows xp falan bile kurmaya başlasan bile mavi ekran veriyormuş.) Bu tür problemler var. Yani belki farklı şeyler önerebilirsiniz. Bilgisayar bazen mavi ekran da vermiyor bazen tıkanıp kalıyor ekran ben elle düğmeye basarak kapatmak ya da pili çıkarmak zorunda kalıyorum.

Eğer kusura bakmazsanız bir de driver updateliyeceksek link atar mısınız çünkü driver update yapmakta zorlanıyorum biliyorsunuz işte şu programlar var driver update için ve hepsi farklı sürümler atıyor sitelerinden indirmekte de zorluk çekiyorum örneğin relatek ve benzeri çok karışık intel falan. Ve bir sorum da olacak acaba bu tüm sorunlar neden başka bilgisayarlarda değil de bizim bilgisayarlarımızda ? Şimdi ben 3 kere tamire götürdüm hepsi de hiçbir parçada bir problem olmadığını söyledi. EEE adamlar format da atıyor onlar atmadığında ben atıyorum adamlar garipsiyorlar çünkü parçalarda problem yok usb falan da takmıyoruz. Adamların gözü önünde internet explorer'a giriyorum direk mavi ekranı basıyor bilgisayar. Acaba bu harddiski bir değiştirsem mi ?Bunu da sorayım dedim şimdiden teşekkürler.

bluescreen

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs olma ihtimali var, malwarebyte ile tarama yap. Twitch kullanıyorsun bunun etkisi olabilir mavi ekranlar kesene kadar bırak kullanmayı ve programlarını kaldır. Hamachi var kaldır. İşletim sistemi şüpheli duruyor Win 8.1.1'e geç.

Bıos güncelle:
http://global-download.acer.com/GDF...=ASPIRE 5742G&OS=ALL&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25

Bataryan eski gözüküyor, mümkünse yenisini al. Ramlerde sıkıntı olma ihtimali yüksek. Kısaca ahı gitmiş, vahı kalmış :)

Diğer yazılımsal problemler;
Nvidia ve ethernet sürücün güncel değil.
Win 8.1.1'e geçtikten sonra memtest ile ramleri test et. Twitch kurma.

Kardeş bir de mavi ekranı durup dururken mi veriyor? Yoksa bir program filan açarken mi alıyorsun ? Durup dururken oluyorsa ramler'de sıkıntı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı