Acer 5750G Donma Sorunu

Rizacan67

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Benim laptop alalı 3 sene falan oldu. Acer 5750g 5-6 aydır söyle bir sorun var.

Bilgisayarı açıyorum film izliyorken, müzik dinliyorken, oyun oynarken veya bos bos gezinirken bir anda diiiiitttttt diye bir sesle beraber donup kalıyor ve kendine gelmiyor temizliğini falan yaptım açtım termal macununu falan değiştim. Bilgisayar yeni formatlı hiçbir şey yüklü değil. Win7, xp, win8, win10 hepsinde aynı sorunu yapıyor denedim.

Isınma sorunu yok gibi boşta 45 50 falan.

Lütfen yardımcı olun sorun neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Arkadaşlar,

Bu Sorun Acer 5750g nin kullanmış olduğu NVIDIA GeForce GT 630M ekran kartından kaynaklanmaktadır...

Zamanla ekran kartı çipinin altındaki top lehim ayakları Aşırı sıcak ve soğuk ilişkisinden dolayı

soğuk lehime düşüyor. Veri yolları arasında kopmalar ve temasızlıklar oluyor bu yüzden laptopta donmalar kilitlenmeler ve benzeri durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çözüm için : Ekran Kartı çipi değişecek yada sökülüp lehim topları tazelenecek yani Reballing işlemi yapılacak yada aygıt yöneticisinden NVIDIA GeForce GT 630M ekran devre dışı bırakılacak... En azından cihaz Intel(R) HD Graphics 3000 ekran kartını kullanarak yoluna donmalar olmadan devam edecektir.

Tecrübe ile sabittir.

Kolay gelsin.

Geri
Yukarı