Acer AN515-54 ile GTX 1650 sistem takas edilir mi?

• Konuyu başlatan Eeen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 434
Gören de sanacak ki anakart sorunları aşırı yaygın. Sürekli problem çıkarıyor. Eski nitroları, aspire vx5'i ve o zamanın i5 7300hq'lu legion'ını kullanmış birisi olarak hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Günümüzdeki laptoplardan ise önce yeni nitroyu ardından ise i7 10750H'lı pavilion gaming'i kullandım ve kullanmaya devam ediyorum. Bir tanesinde bile anakart sorunu ile karşılaşmadım. Bu sorunla karşılaşman imkansız demiyorum ama aşırı düşük. Bunun yanı sıra laptopların bu denli pahalı olmalarındaki en yegane sebep masaüstü performansına yakın performans sunan gücü taşınabilir kıldıkları içindir. Eğer farklı yerlere gidecekse ya da sadece keyfinden dolayı istediğinde odasında istediğinde salonundaki koltuğunda oynayacaksa o zaman laptop tercih edilir. Ki gayet iyi bir seçimdir. 1650'nin masaüstü versiyonu ile dizüstü arasında küçük bir fark bulunmakta. Bellek eğer dual channel ise bir artı da oradan geliyor. Ekranının 120Hz olması da seni e-spor oyunlarında daha düşük hz'e sahip rakiplerinden önde tutacaktır.

Çok yaygın bir sorun olduğu için değil ihtimal dahilinde bir şey olarak belirttim. Masaüstü güncelleme ihtiyacı duyduğun zaman için de ekonomik. Az önceki mesajımda da belirttiğim üzere yakın döneme kadar epey uzun yıllar dizüstü bilgisayar kullandım. Dizüstü bilgisayarın rahatlık olduğu doğru. Bunun yanında E-Spor oyunları gibi rekabetçi oyunlar söz konusu olduğu zaman cihazı kablo ile masaüstünde olduğu gibi bağlamak gerekiyor. Üstüne daha küçük bir ekranda oyun deneyimini de kabul etmek lazım. Günümüz ekran kartı kıtlığında dizüstü bilgisayarların masaüstüne göre ekonomik hale geldiği bile söylenebilir. Biz olasılıkları söyleyeceğiz, kişi kendi karar verecek.

Geri
Yukarı