Acer Aspire 3 vs Lenovo V15

Bütçe
7000

Berton

Centipat
Daha fazla  
Web'de gezmek, dizi film izlemek ve ara sıra LoL'de falan bir 60FPS el atmak için laptop bakıyorum. Bütçeyi en zorlamış halim ile şu iki laptop arasında kaldım.

R3 7320u:

R3 5300U.

İkisi de 4 GB ve 5300'de RAM'i 12ye kadar çıkartabiliyorum ama 7320'nin DDR5 olması bir tık cazip geliyor. Size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR5 o modelde yok dostum, öyle bir olay yok. 🤣

İkisi arasında bir tercih yapman gerekirse Acer işlemci açısından bir tık daha üstün, ancak Acer kaliteli bir kasaya sahip değil, Lenovo ise kasa kalitesi konusunda daha üstün, ancak ikisinden birini alsan da kesin yapacağın tek şey direkt olarak RAM yükseltmesi olacaktır, ayrıca OEM (fabrika çıkışlı SSD'si için konuşacağım) kötü, yeni bir disk almakta iyi olur.

Model DDR5. Aspire'da ki bellekler lehimli, performans olarak da CPU olarak zayıf kalmış bir CPU. Lenovo alıp sonradan SSD + RAM upgrade yapman daha mantıklı. Lehimli 4 GB RAM'li model alınmaz.

DDR5 o modelde yok dostum, öyle bir olay yok. 🤣

İkisi arasında bir tercih yapman gerekirse Acer işlemci açısından bir tık daha üstün, ancak Acer kaliteli bir kasaya sahip değil, Lenovo ise kasa kalitesi konusunda daha üstün, ancak ikisinden birini alsan da kesin yapacağın tek şey direkt olarak RAM yükseltmesi olacaktır, ayrıca OEM (fabrika çıkışlı SSD'si için konuşacağım) kötü, yeni bir disk almakta iyi olur.

LPDDR5 yazıyor Low Power DDR5 yani.

Model DDR5. Aspire'daki bellekler lehimli, performans olarak da CPU olarak zayıf kalmış bir CPU. Lenovo alıp sonradan SSD + RAM upgrade yapman daha mantıklı. Lehimli 4 GB RAM'li model alınmaz.

Haklısın dostum eyvallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı