Acer Aspire 5 A515-47-R739 bilgisayar mühendisinin işini görür mü?

Bütçe
30000

Kregai

Picopat
Merhaba, 30 bin TL kadar bütçem var ve büyük kısmıyla kasa toplamak istiyorum. Genellikle oyun, iş vb. kaldıracak güçlü bir kasa almayı ve yanına Acer Aspire 5 A515-47-R739 almayı planladım. Bu laptop ile hiçbir oyun oynamayacağım. 4. sınıfım (üniversite bitti, staj yapacağım) ve front end development, Game development, Mobile App development gibi sektörler ile ilgileniyorum.

Bildiğiniz gibi bazı staj yerleri laptop vermiyor. Sadece staj ve ileriki iş dönemlerimde işimi görür mü yoksa kasayı bırakıp güçlü bir laptop mu almalıyım? Laptoplar gerçekten çok pahalı ve ısınma gibi sorunları evde bana sorun çıkartıyor bana ne önerirsiniz? Laptopun işimi göremeyeceğini düşünüyorsanız önerilerinizi bekliyorum. Bilgisayar, yazılım sektöründe çalışmış veya bilgisi olan kişiler cevaplamasını rica eder ve şimdiden teşekkür ederim.

O ayardaki bir laptop 16 GB RAM ile işinizi görecektir.

Dediğiniz gibi laptoplar pahalı ve ısınma sorunları olabiliyor, bu sebeple bütçeyi güçlü bir masaüstü bilgisayar + günlük işleri görecek bir laptop şeklinde kullanmak oldukça mantıklı.

Attığınız cihaza alternatif olarak çok yakın fiyata 7. nesil Ryzen 5 işlemcili bir cihaz var:

Prime kampanyası bitmeden iki cihazdan birini alın derim.

RAM mutlaka yükseltilebilir olsun. 8 GB yetmeyecektir.

O ayardaki bir laptop 16 GB RAM ile işinizi görecektir.

Dediğiniz gibi laptoplar pahalı ve ısınma sorunları olabiliyor, bu sebeple bütçeyi güçlü bir masaüstü bilgisayar + günlük işleri görecek bir laptop şeklinde kullanmak oldukça mantıklı.

Attığınız cihaza alternatif olarak çok yakın fiyata 7. nesil Ryzen 5 işlemcili bir cihaz var:

Prime kampanyası bitmeden iki cihazdan birini alın derim.

RAM mutlaka yükseltilebilir olsun. 8 GB yetmeyecektir.
Attığınız laptopta Desteklenen maksimum bellek ‎8 GB yazıyor ama ? amazonun mu hatası var yoksa böyle mi

Genel olarak ekran kartı gerektiren projeler yapmayacak iseniz işlemci gücü olarak yeterli olur. Rami 16 GB yapmanızı tavsiye ederim.
Unity ve adobe programları. Bunlar için yeter mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı